Dev Ayakkabı Şirketi Metaverse’de: Dijital Mağazasını Bu Platforma Açıyor!

Ünlü ayakkabı devi Skechers, metaverse’e adım atıyor ve ilk metaverse mağaza deneyimini Decentraland (MANA)’da yaşayacak. Özellikle 2021’de popülaritesi tavan yapan NFT ve metaverse evreninin devlerinden olan Decentraland, birçok firma ile ortaklık yapıyor ve Skechers, bu firmalar arasından Decentraland’ın moda bölgesinde ilk kontrat imzalayan marka olarak yer alıyor.

Skechers ve Metaverse

Ayrıca Skechers, dünya çapında kendi dijital giyim ve ayakkabılarının ticari marka başvurularını da yapıyor. Böylece Skechers’ın metaverse’deki macerası garantileniyor ve gelişmelerinin artacağı düşünülüyor. Skechers başkanı Michael Greenberg, konu hakkında şunları söylüyor:

Decentraland ile yaptığımız anlaşmamız, geleceğimize yapılan bir yatırımdır. Bu dijital çağa adım atmayı ve yeni Skechers deneyimini başlatırken markamızın yeni müşteriler ve kitlelerle etkileşim kurması için yaratıcı yollar keşfetmeyi dört gözle bekliyoruz.”

Hali hazırda küreselde büyük bir kitleye hitap eden ve kalitesiyle adından sıkça söz ettiren Skechers, bu adımıyla metaverse evreninde de yeni kitlelere ulaşmayı ve metaverse ekosistemiyle etkileşimini genişletmeyi planlıyor. Skechers hayranları, firmadan NFT’ler de bekliyor ve birer yatırımcısı olmayı da umuyor. Ayrıca Skechers, fiziki ve online mağazalarında Decentraland stickerları satarak bu gelişmenin geleceğini önceden bildiriyor ve metaverse’e göz kırpıyor.

Yeni Dünya Düzeni

Dünyanın yeni dünya düzenine evrilmesiyle, Web2’nin Web3’e dönüşmesi ve insanların artık hemen hemen tüm eğlence ve ihtiyaçlarını dijital evrende karşılıyor olması kaçınılmaz oluyor. Özellikle pandemi ile gelen dijital evren etkileşim yoğunluğu giderek artıyor. Artık geleneksel fiat paraları, tokenlara dönüşüyor, konserler dijital evrende veriliyor ve belki de Skechers gibi moda devleri ile giyim de tamamen metaverse üzerinden yürütülebilir. Gelecekte metaverse mağazalarında 3D avatarlar kabinlerde deneme de yapabilir ve 3 boyutun ötesine geçilip belki de kokusuna göre parfüm alımları bile sağlanabilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bu Ülkede İşler Değişti! Kripto Paralar Üzerindeki Regülasyonlar Kalkacak Mı?

Sonrakini Oku

Altcoinler Yükselecek Mi? Enflasyon ve Faiz Verileri Işığında Kripto Paralar!

Bir Cevap Yazın