Derecelendirme Kurumu Bitcoin’in Notunu Değiştirdi!

Küresel değerlendirme kuruluşu Weiss Ratings, son yükselişten sonra lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) notunu “mükemmel” anlamına gelen A- seviyesine yükseltti.

Bitcoin’in Notu A- Oldu!

Bilindiği üzere Bitcoin 10.000 dolar seviyesini kırmayı yine başardı ve bütün piyasa şu an için yükseliş beklentisine girdi. Weiss Crypto Ratings ise aslında 10.000 dolar üstüne çıkılmadan önce, 7 Şubat tarihinde bu not yükselme işine imza attı. Weiss Ratings’in not yükseltme sebebi ise yine fiyattaki hareketlilik ve Ocak ayından bu yana görülen %30 artış olarak biliniyor.

Weiss Crypto Ratings’in değindiği bir diğer önemli nokta ise Bitcoin’in önümüzdeki aylarda geçireceği blok ödülü yarılanması. Bitcoin Halving ile beraber her bir bloktan elde edilecek BTC ödülü 6,25‘e kadar düşecek ve bunun arzı ciddi anlamda kısıtlayacağı düşünülüyor.

Weiss ilginç bir şekilde bundan önce 2019 yılının Mart ayında Bitcoin’in notunu düşürüp, XRP ve EOS gibi altcoin’lerin notlarını yükseltmişti. XRP ve EOS‘un hem teknoloji hem de kabullenme ile kullanım açısından en iyi kombinasyonlara sahip olduğunu belirten derecelendirme kurumunun şu an BTC’ye yeniden yüzünü dönmüş olması ise olumlu bir gelişme şeklinde yorumlanabilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Wall Street Analistinden 40.000 Dolarlık Bitcoin Tahmini!

Sonrakini Oku

Analistin Bitcoin (BTC) ve Visa Karşılaştırması Tepki Çekti!

Bir Cevap Yazın