Demester: Bitcoin’de Bu Fırsatı Kaçırmayın!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) elde ettiği hızlı yükseliş ile 14.000 dolara kadar çıktıktan sonra 9.000 dolar bandına doğru sert yükselişler yaşadı ve bu yazının hazırlandığı an itibariyle 10.380 dolardan el değiştiriyor.

Özellikle altcoin’lerin BTC’nin yükselişi boyunca sessiz kalması birçok yatırımcının yakında BTC yükselişinin bitip, altcoin yükselişinin başlayacağını düşünmesine neden oldu. Bitcoin’in son günlerdeki durağan profili de bu düşünceyi daha da kuvvetlendirdi. Ünlü Bitcoin yatırımcısı Tuur Demester ise bu konuda farklı bir görüşe sahip olduğunu sergiledi ve Twitter üzerinden yaptığı açıklamada BTC’nin ICO balonunun patlamasından sonraki boğa piyasasına gireceğini ifade etti.

Bitcoin ve Amazon Benzerliği

Demester’e göre Bitcoin şu an için 2003 yılında dotcom IPO balonunun patladığı döneme benzer bir durumda olup, o tarihlerde aynı AMZN’un (Amazon) yaşadığı gibi inanılmaz bir alış sinyali veriyor. 2000’li yıllara damgasını vuran dotcom büyük bir balon ilan edilip patladıktan sonra, kötü projeler tek tek elenirken Amazon gibi iyi projeler rekor piyasa değerlerine ulaşmışlardı.

 Başka bir kripto para analisti de geçtiğimiz günlerde BTC’nin kısa vadeli düşüş yaşadıktan sonra 16.000 dolara kadar çıkacağını ve yükselişin başlayacağını vurgulamıştı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin Bir Geri Çekilme Yaşayacak Mı?

Sonrakini Oku

Bitcoin, Dijital Dünya İçin Yeni Altın Olarak Değerlendirilebilir Mi?

Bir Cevap Yazın