Decentraland (MANA) Alınır Mı? 2022’de Yatırım Yapılabilecek Metaverse Coin’ler Hangileri?

Kripto para piyasasının büyümesiyle birlikte sektör farklı alanlara evrilmeye başladı. NFTWeb3 ve Metaverse gibi ortaya çıkan bu alanlarda pek çok yatırım seçeneği ortaya çıktı.

Bu makalemizde Decentraland alınır mı ve 2022’de hangi Metaverse coin’lere yatırım yapmanız gerektiğinden bahsedeceğiz.

Decentraland (MANA) Alınır Mı?

Metaverse ekosisteminin büyümesiyle birlikte bu alanda pek çok proje geliştirildi. Bunlardan biri 90.601 parsel araziden oluşan merkezi olmayan bir 3D sanal gerçeklik platformu olan Decentraland (MANA) olarak karşımıza çıkıyor.

Decentraland (MANA), Metaverse ekosisteminin patlama yaşamasıyla gündeme gelen kripto para birimlerinden birisi oldu. Öyle ki MANA, geçtiğimiz yıl hızlı bir yükseliş başlattı ve %700’e varan bir artışa imza atarak yatırımcıların ilgisini çekmeyi başardı.

Ancak kripto para piyasasında yaşanan sert düşüşler popüler altcoin‘in fiyatını olumsuz etkiledi.

MANA, yükselişe geçtiği dönemde oldukça iyi bir ivme kazandı ve fiyatını yaklaşık olarak 6 dolar seviyelerine kadar çıkarttı. Popüler altcoin bu dönemde yatırımcılarına çok kazandırırken, daha sonra piyasada yaşanan düşüşlerle birlikte büyük değer kaybı yaşadı.

İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla Decentraland (MANA), CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %6’lık bir artışla 2.67 dolardan alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

En İyi Metaverse Coin’ler

Metaverse‘e artan ilgi ile birlikte bu alanda pek çok proje ortaya çıktı ve yatırımcılar pek çok projeye yatırım yapmaya başladı. Peki Metaverse alanında yatırım yapabileceğiniz en iyi projeler hangileri? Gelin bu makalemizin bu kısmında en iyi Metaverse coin’lere bakalım.

İşte yatırım yapabileceğiniz en iyi Metaverse coin’ler;

  1. Decentraland (MANA)
  2. The Sandbox (SAND)
  3. Axie Infinity (AXS)
  4. Theta Network (THETA)
  5. Enjin Coin (ENJ)
  6. Wax (WAXP)
  7. SushiSwap (SUSHI)
  8. Ontology (ONT)
  9. Illuvium (ILV)
  10. Yield Guild Games (YGG)

Bu Metaverse coin’ler içeriğin kaleme alındığı an itibarıyla piyasada başı çeken kripto para birimleri arasında yer alıyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ünlü CEO’dan Dikkat Çeken Açıklama! NFT’ler 2022’de Kripto Paraların Yerini Alabilecek Mi?

Sonrakini Oku

Son Dakika: İngiltere Kripto Para Vergi Düzenlemesi Yayınladı!

Bir Cevap Yazın