David Marcus Libra Hakkındaki İddiaları Yanıtladı!

Sosyal medya devi Facebook tarafından Libra isimli kripto para birimi için dijital cüzdan gibi birtakım finansal hizmetler sunması için oluşturulan Calibra‘nın Başkanı David Marcus, sonunda sessizliğini bozdu ve Libra’nın ülkelerin finansal istikrarını bozabileceği iddialarını yanıtladı.

Libra Yeni Bir Para Değil

Marcus Libra’nın ayrı bir para birimi olmadığını ve bunun yerine mevcut para birimleri üzerinde çalışan daha iyi bir ödeme ağı ile sistem olmak için tasarlandığını dile getirdi. Avrupa’nın en güçlü ülkelerinden ikisi konumunda olan Almanya ve Fransa bundan birkaç gün önce Facebook’un parasal egemenliklerine bir tehdit oluşturabilme ihtimaline karşı kendi bölgelerinde bunun dolaşımına izin vermeyeceklerini sert bir dille ifade etmişlerdi.

Eski PayPal yönetim kurulu üyesi Marcus, Libra stablecoin’inin ”birkaç güçlü para birimi tarafından 1’e 1 oranında destekleneceğini” ve Libra’nın herhangi bir biriminin var olması için, bunun rezervinde söz konusu birime eşdeğer itibari paralar olması gerektiğini vurguladı.

Bunun yanı sıra Facebook’un Libra Association ekibi bugün önde gelen 28 merkez bankasının yöneticileri ile ilk defa bir araya geldi ve söz konusu etkinliğin sonucu hala tam olarak bilinmiyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Sokak Sanatçısı Eserleri İle 1,20 Bitcoin Kazandı!

Sonrakini Oku

Bitcoin Ünlü Borsada 2.000 Dolar Ucuza Satıldı!

Bir Cevap Yazın