Daha Her Şey Bitmedi: Bitcoin’i (BTC) Bekleyen 2 Yükseliş Dalgası Daha Var

Şu an için 50.000 dolar Bitcoin’de boğaların ve ayıların savaştığı bir nokta olarak işlem görüyor. Ancak analistlerin ve uzman isimlerin beklentilerine göre 50.000 dolarlık savaşı boğalar kazanacak ve yukarı yönlü bir hareket başlayacak.

Hedef 100.000 Dolar

4 Mart’ta Bloomberg Intelligence Kıdemli Emtia Stratejisti Mike McGlone, Bitcoin’in 100.000 dolar yolunda olduğunu dile getirdi ve bunun için tarihsel verileri işaret etti. McGlone bu mantığı, geçen yılki Kara Perşembe çöküşüyle aynı seviyede olan Grayscale Bitcoin Trust’taki hisseler için artan discount etrafında kurguladı. Discount, Grayscale Bitcoin Trust’taki hisse senetlerinin, temel Bitcoin’in değerinden daha düşük bir değerde işlem yapması anlamına geliyor.

McGlone’un açıklamalarına göre ise bu durum 100.000 dolar için bir sinyal olabilir. Bu fiyat hareketleri şu anda Bitcoin’in ve kripto para birimlerinin güçlendiğinin işareti olabilir ve bu da fiyat için yeni bir ralli sinyali olarak değerlendirilebilir.

Herkes Hemfikir Değil

Ancak herkes McGlone ile aynı fikirde gibi görünmüyor. Örneğin; Lee Hendricks Grayscale Bitcoin Trust‘ta görülen bu durumun yaklaşan ETF’ler ve diğer kripto fonlarının baskısının bir sonucu olduğunu iddia ediyor.

Buna ek olarak McGlone ile Bitcoin fiyatında benzer yükseliş beklentilerini paylaşanlar da var. Influencer ve YouTuber Lark Davis, 4 Mart’ta yaptığı açıklamada ilk büyük fiyat dalgasını henüz geçtiğimizi ve gelecek iki büyük dalga daha olduğunu dile getirdi.

Ayrıca 2 Mart’ta, teknik analist Kaleo da BTC‘nin bu yılın Nisan ayı başında 100.000 dolara ulaşacağını tahmin eden bir grafik yayınladı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

NBA Ekiplerinden Dallas Mavericks, Dogecoin’i Ödeme Yöntemi Olarak Kabul Edecek

Sonrakini Oku

Analistlerden Tesla’ya Bitcoin (BTC) Uyarısı: BTC Bundan Nasıl Etkilenecek?

Bir Cevap Yazın