Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı, Metaverse’e Yönelik Önemli Açıklamalarda Bulundu!

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, Antalya Diplomasi Forum’una katıldı. Ali Taha Koç, katıldığı bu forum’da “Yapay Zeka” ve “Metaverse” hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

İşte Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç‘un Metaverse hakkında yaptığı açıklamalar;

Ali Taha Koç: Metaverse’ü Daha Çok Duyup Daha Çok Konuşacağız

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, her yıl düzenlenen ve liderlerin, siyasetçilerin, önde gelen akademisyenlerin, düşünürlerin, kanaat önderlerinin, diplomatların ve iş insanlarının her yıl bir araya gelerek, küresel ve bölgesel meseleleri vizyoner bir bakış açısıyla ele almalarını sağlayacak ve sorunlara çözüm önerileri getirecek bir diyalog platformu oluşturulması amaçlanan Antalya Diplomasi Forum‘una katıldı.

Ali Taha Koç, katıldığı bu forum’da Metaverse ve Yapay Zeka’ya yönelik önemli bir takım açıklamalarda bulundu. Koç, yaptığı bu açıklamalarda Metaverse’ün hayatımızda yeni bir kavram olduğunu ve bu kavramı hayatımızın ilerleyen dönemlerinde daha çok duyup daha çok konuşacağımızı belirtti.

Metaverse’ün Anlamı Henüz Tanımlanmış Değil

Ali Taha Koç, Antalya Diplomasi Forum’unda yaptığı açıklamaların devamında, Metaverse’ün henüz tam olarak tanımlanmamış bir kavram olduğunu dile getirdi ve şöyle söyledi;

“Dünya çapında ortalama 7 saatimizi internette geçiriyoruz. Ek olarak Gartner’e göre ise dünya nüfusunun yüzde 25’i günde en az 1 saat Metaverse’de olacak. Yani ciddi bir tüketim ortamından bahsediyoruz.

Meta evren dediğimiz şey şu anda sadece görsel bir referanstan ibaret. Birçok şirket iş yeri açmaya çalışıyor, şarkıcılar konser vermeye çalışıyor ancak Metaverse’ün tam tanımı henüz belli değil.”

Koç, Metaverse’ün evren ötesi tanımına atıfta bulunarak Metaverse ile birlikte evrenin ötesinde olmadığımızı ve evrenin ötesinde olacaksak bunu hissetmemiz gerektiğini ve bunun çok önemli olduğunu söyledi.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Yuga Labs Bu İki NFT Koleksiyonlarını Satın Aldı: Maymun ve Punk Kardeşliği

Sonrakini Oku

NFT’nin Değerini Belirleyen Etmenler: Fiyat Tekliflerine Dikkat!

Bir Cevap Yazın