Cumartesi Altcoin’ler İçin Yükseliş Yarışında Geçiyor: Günün Kazananı Kim Olacak?

Hafta içinde kripto para birimleri ciddi bir düzeltme grafiği çizdi ve hemen hemen tüm kripto paralarda büyük düşüşler yaşandı. Bitcoin başta olmak üzere tüm kripto para birimlerinin kan kaybettiği bir haftadan sonra hafta sonunun yeşil renkte geçtiği görülüyor ve adeta altcoin’ler birbirleri ile yarışıyor.

Altcoin Yarışı

Geçtiğimiz hafta yaşanan düşüşler sırasında analistlerin büyük çoğunluğu, bunun bir düzeltme olduğu ve panik yapılmaması gerektiği konusunda uyarmıştı. Cumartesi yaşanan fiyat hareketleri analistleri doğruluyor gibi görünüyor.

Bugün sabaha yükseliş grafikleri başlayan altcoin’lerde piyasa değeri bakımından ilk on içinde en iyi performansı Cardano’nun (ADA) sergilediği görülüyor. ADA’daki bu yükseliş grafiği Mary güncellemesinin 1 Mart’ta ana ağda başlayacak olmasından kaynaklanıyor.

Son 24 saat içinde sergilediği %16’nın üzerindeki yükseliş ile ADA’yı Polkadot (DOT) takip ediyor. Son zamanların popüler kripto parası Binance Coin’in (BNB) ise en iyi performansı gösteren 3. coin olarak karşımıza çıkıyor.

Haftanın Kazananı

Şu anda özellikle ilk ondaki kripto paralar değerlendirildiğinde kazananın ADA olduğu açıkça görülüyor. ADA hem haftalık hem 24 saatlik performansta diğer 9 kriptoyu geride bırakmış durumda.

Son 24 saatte yaklaşık olarak %40 yükselen ADA son 1 haftada da %30’ün üzerinde yükseliş performansı sergiledi. Bu performans Cardano’nun piyasa değeri bakımından en büyük 3. kripto para birimi haline gelmesini sağladı.

Bunlara ek olarak görünüşe göre 2018 yılının parlayan yıldızı olan XRP kan kaybetmeye devam ediyor ve ilk on içinde en az artış yaşayan kriptolar arasında yer alıyor. Ayrıca bundan birkaç ay önce en büyük üçüncü kripto para olan Ripple şu anda 7. sırada yer alıyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Citigroup Analistlerinden Dikkat Çeken Bitcoin ve Altın Açıklaması

Sonrakini Oku

Bitcoin (BTC) Fiyatı İçin Zirveye Ulaşıldı mı? İşte Kritik BTC Verileri

Bir Cevap Yazın