Covid-19 Aşısı Olan Gençlere Ödül Olarak NFT Verilecek! İşte Detaylar

Değiştirilemez token‘lar (NFT’ler) popüler bir hal almaya başladığı günden bu güne hayatımızın pek çok alanında karşımıza çıktı ve çıkmaya devam ediyor.

Öyle ki aşılamaya odaklanan bir COVID-19 önleme çabası olan Face Forward Projesi, aşılanmış gençlerin portresini değiştirilemez token’lara (NFT) dönüştürüyor.

Covid-19 Aşısı Olanlara NFT Verilecek

Değiştirilemez token’lar (NFT‘ler), günümüzde artık yavaş yavaş sağlık ve yaşam tarzı alanlarına dahil olmuş durumda. Chicago hükümeti tarafından yapılan açıklamaya göre, çaba, kendilerini COVID-19’a karşı aşılamış olan gençleri ödüllendirmeyi amaçlıyor. Gençler, ikincil bir pazarda tutmak veya daha sonra yeniden satmak için portrelerini bire bir NFT’ye basabilir.

NFT multimedya platformu VAST, katılmayı seçen gençlere NFT verecek ve her NFT, Chicago merkezli müzisyen Keith Harris‘in çalışmasından bir alıntı içerecek.

NFT’ler yardım bağışlarını artırmak için kullanılmış olsa da, bu, dijital koleksiyonların halk sağlığı girişimlerini, özellikle de koronavirüs pandemisine karşı olanlarını ödüllendirmek için kullanıldığı ilk zamanlardan biri gibi görünüyor.

NFT Ekosistemi Katlanarak Büyümeye Devam Ediyor

NFT’ler ilk dönemlerde çok fazla kişi tarafından bilinmezken bu sektör gün geçtikçe popülerliğine popülerlik kattı her geçen gün inanılmaz bir büyüme katetti.

NFT’lerdeki potansiyeli keşfeden şirketler, dev markalar, devletler, eğitim kurumları bu alanda çalışmalar yapmaya başladı. Öyle ki günümüzde artık bir markanın, şirketin NFT’leri ile karşılaşabilirken, diplomalarımızı NFT olarak alabiliyoruz.

Dolayısıyla NFT’lerin ilerleyen dönemlerde daha da fazla alanda karşımıza çıkacağını söylemek yanlış olmaz.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Elon Musk’tan Kritik Twitter Açıklaması: Yüzde 5!

Sonrakini Oku

Metaverse Anketinin Sonuçları! 400’ü Aşkın CEO Katıldı!

Bir Cevap Yazın