Commonwealth Bank of Australia’nın CEO’su Uyardı: Kripto Para Birimleri, Spekülatif Bir Varlık Sınıfı!

Bankaların kullanıcı talebini karşılaması için teknolojik gelişmelere uyum sağlamasının oldukça önemli olduğunu dile getiren Matt Comyn, aksi ihtimalin bankaları piyasa dışında bırakabileceğini söyledi.

“Spekülatif Varlık Sınıfı” Söylemi

Commonwealth Bank of Australia’nın CEO’sunun kripto para piyasası hakkındaki yorumları, ABD merkezli kripto borsası Gemini’de küçük bir hisse satın almalarından sadece bir gün sonra geldi. Gemini, ilk finansman turunda 400 milyon dolar topladı ve bu da onlara yaklaşık 7,1 milyar dolarlık bir değerleme sağladı.

Comyn, birtakım risklere karşın bu gelişmelere kayıtsız kalmanın daha büyük riskleri olduğunu söyledi:

“Bu varlık sınıfının kendisi hakkında bir görüşümüz olmadığını söylemek önemli. Bunları çok değişken ve spekülatif bir varlık sınıfı olarak görüyoruz. Ama aynı zamanda bu sektörün yakın zamanda ortada kalkacağını da düşünmüyoruz. İşte tam da bu yüzden bunu anlamak istiyoruz. Riskler konusunda doğru açıklamalarla, müşterilerimize rekabetçi bir teklif sunmak istiyoruz.”

Artan Kripto Varlık Benimsenmesi

Kripto para birimlerinin artan kullanımı ve piyasa değerlerindeki yüksek oranlı artışlar, çok sayıda geleneksel finans kurumunun bu varlıkları benimsemesinde büyük bir rol oynadı. Gemişte kripto varlıklar ile ilgili oldukça olumsuz açıklamalar yapan birçok dev finans kurumu dijital varlık hizmetleri vermeye başladı. Bu bağlamda, daha çok sayıda potansiyel yatırımcı kripto varlıklara işim sağlayabilme imkanı buldu. Artan kullanıcı sayısı ve benimsenme oranı ile de kripto varlıklar, oldukça farklı bir kimlik kazandı. Yakın tarihlerde birçok dev yatırım şirketi, lider kripto para birimi Bitcoin’i portföyüne ekledi. Böylece Bitcoin, giderek kurumsal bir yatırım aracı haline geldi.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Floki Inu (FLOKI), En Popüler Futbol Kulüplerinden Biriyle Ortaklık Anlaşmasına İmza Attı

Sonrakini Oku

Hillary Clinton, Kripto Paralara Karşı Uyardı! “Doları Zayıflatıyor”

Bir Cevap Yazın