CoinShares Baş Strateji Sorumlusu Meltem Demirörs, Bitcoin Fiyatını Yorumladı: “Görülen Bir Düzeltmeydi”

CoinShares’in baş strateji sorumlusu Meltem Demirörs, mevcut piyasa durumunu değerlendirdi. Demirörs’e göre geçtiğimiz görülen fiyat hareketi bir düzeltmeydi.

Meltem Demirörs, Bitcoin Geri Çekilmesini Değerlendirdi

CoinShares üst düzey yetkililerinden Meltem Demirörs, Bitcoin’in geri çekilme bir düzeltmeydi. Demirörs, uzun vadeli yatırımcıların hiçbirinin satış yapmadığını ileri sürerken son fiyat hareketinin panik satıcılarını ayıklamak için bir düzeltme olduğunu aktardı.

CNBC’ye konuşan Demirörs, Bitcoin’in kalıcı olduğunu ve fiyatın bir ralliden sonra düzeltme yaşamasını oldukça normal olarak değerlendirdi. Ünlü yönetici “bir sayının sonsuza kadar artmasını sağlayamazsını” ifadelerini kullandı ve ekledi: “Gördüğümüz şey bir düzeltme, bir daralmaydı. Bu düşüşte sarsılanlar çoğunlukla kağıt eller. Bu ifade, yüksek finansal riske dayanamayan ve varlık fiyatı düşmeye başlayınca panik satışı yapan kişiler için kullanılan popüler bir piyasa terimidir. Bu ifadenin tam tersi ise dayanıklı bir hodler anlamına gelen elmas ellerdir.”

Ünlü Yöneticiden Önemli Açıklamalar

Bitcoin (BTC) ve diğer kripto paraların yıl boyunca arttığını hatırlatan Demirörs, lider kripto paranın her zaman volatil bir varlık sınıf olduğunu belirtti. Tanınan yönetici herhangi bir geri çekilme konusunda görüşlerini aktardı: “20.000 dolara gerilese bile hiçbir yere gitmiyorum. Geçtiğimiz yıl mart ayında 3.000 dolardaydık. Bunu hatırlamamız gerek.”

Demirörs, yeteri kadar araştırma yapmayan bireysel yatırımcıların satış yaptığını ve uzun vadeli yatırımcıalrın ise varlıklarını tuttuğunu belirtti. Fenoman yönetici, zincir içi verilerine göre bu dönemde uzun süredir BTC tutan cüzdanların şartları değerlendirerek daha fazla Bitcoin aldığını bildirdi. Öte yandan Glassnode bu verileri doğruladı. Son olarak, lider kripto para Bitcoin, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 33.983 dolardan alım satım işlemi görüyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Kripto Para Fiyat Alarmı: ETH, BNB, ADA, XRP ve DOGE’u Etkileyecek BTC Uyarısı!

Sonrakini Oku

Ünlü Dogecoin (DOGE) Yatırımcısının Zararı, Dudak Uçuklatıyor!

Bir Cevap Yazın