Coingecko ve Etherscan Bir Uyarı Mesajı ile Kullanıcıları Uyardı: Kimlik Avı Saldırıları Devam Ediyor!

Sosyal medyada çok sayıda kullanıcı, popüler kripto sitelerinde kimlik avı saldırılarına karşı yatırımcıları uyardı. Etherscan ve Coingecko ise devam eden Metamask kimlik avı saldırılarına dikkat çekti ve bir uyarı mesajı yayınladı. Yapılan açıklamalarda, kullanıcılar web sitesindeki bağlantılara dikkat çekerek kullanıcıların herhangi bir işlemi onaylamaları gerektiği ifade edildi.

Popüler Kripto Sitelerinde Güvenlik İhlali

Etherscan ve Coingecko, platformlarında devam eden bir kimlik avı saldırısına karşı paralel olarak bir uyarı yayınladı. Firmalar tarafından yapılan açıklamalara göre, platformlarda devam eden kimlik avı saldırıları, kullanıcıların resmi web sitelerine eriştiğinde kullanıcılara Metamask cüzdanlarını entegre etmesini isteyen bir bağlantı göndererek fonlarına erişmeye çalışıyor.

Etherscan ve Coingecko, web sitelerinde kullanıcılara gönderilen bağlantılar konusunda uyardı ve kullanıcıların herhangi bir işleme onay vermemesi gerektiğini vurguladı. Ayrıca Etherscan, web sitesinde güvenliği ihlal edilmiş üçüncü taraf entegrasyonunu devre dışı bıraktı.

Kripto Ekosistemindeki Güvenlik İhlalleri Artıyor

Coingecko ve Etherscan’in web sitelerinde meydana gelen bu kimlik avı saldırılarına ek olarak, yakın zamanda yine pek çok kez çeşitli güvenlik ihlalleri görüldü. Yakın zamanda Bored Ape Yacht Club’ın Instagram hesabı ve Discord sunucusu da benzer güvenlik ihlalleri ile karşılaştı

Öte yandan Blockchain güvenlik firması CertiK tarafından yakın zamanda yapılan bir analize göre, 2022 yılının ilk çeyreğinde gerçekleşen hack olayları ve ele geçirilen kripto varlık miktarı (1,6 milyar dolar değerinde olduğu ifade ediliyor), 2020 ve 2021 yıllarının toplamında ele geçirilen kripto varlık miktarını aştı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Terra UST Olayının Tüm Detayları! Vakfın Atacağı Adımlar Dahil!

Sonrakini Oku

Kripto Paralar İçin Yeni Dönem: Almanya Yönerge Yayımladı!

Bir Cevap Yazın