Coinbase’den Türkiye’nin de Aralarında Olduğu 85 Ülkeye Açılım Hamlesi!

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan ABD merkezli Coinbase, 1’e 1 oranında ABD dolarına endeksli stablecoin USD Coin‘in (USDC) alım satımını dünya çapında 85 ülkeye daha açacağını duyurdu.

USD Coin Türkiye’ye Geliyor!

Salı günü yayınlanan bir blog gönderisine göre, firma hem bireysel yatırımcılar için olan Coinbase.com üzerinden, hem de kurumsal yatırımcılar için olan Coinbase Pro üzerinden söz konusu ülkelerde USDC bazlı kripto para – kripto para alım satım işlemlerini açtı. Söz konusu 85 ülke arasında Türkiye‘nin yanı sıra Bahreyn, Brezilya, Kazakistan, Kenya, Kuveyt, Kırgızistan, Umman, Panama, Paraguay, Sırbistan, Güney Afrika, Tunus, Uganda, Uruguay ve Özbekistan gibi ülkeler de yer almakta.

Coinbase ilgili gönderi içerisinde Arjantin ve Özbekistan’a değinerek, tüketici fiyatının 2020 yılında %10 ile %20 arasında değişebileceğini ve USDC gibi stablecoin’lerin bu konuda enflasyona karşı sağlam bir koruma oluşturabileceğini vurguladı. USDC geçtiğimiz 2018 yılında kripto para finans firması Circle’ın da aralarında olduğu bir grup firma tarafından kurulmuş ve piyasaya sürülmüştü. CENTRE isimli konsorsiyum ilgili kripto para birimini halka açık blockchain ağlarında kolay bir şekilde değer transferi yapmak için piyasaya sürdüğünü açıkladı.

Özellikle toplam piyasa değerine göre ‘hala’ dünyanın en büyük stablecoin’i konumundaki Tether’in (USDT) tahtı sallanmayı sürdürürken, USDC gibi kripto para birimlerinin yeni hamleler yaparak birinciliği elde etme çabası sürecek gibi duruyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

“Kripto Paralar Dünyayı Ele Geçiriyor”

Sonrakini Oku

ABD Ve Çin Ticaret Savaşının Galibi Bitcoin Olabilir

Bir Cevap Yazın