Coinbase, Visa Principal Üyesi Oldu!

Dünyanın en büyük ve güvenli kripto para borsalarından birisi olan Coinbase, Visa Principal üyesi oldu. Coinbase daha önce Paysafe firması ile beraber Coinbase Card isimli banka kartı için çalışmalara başlamıştı ve atılan güncel Visa adımı ciddi bir gelişme sağlayabiliyor.

Coinbase’in ulaşmak istediği hedef ise kullanıcıların direkt olarak Coinbase borsa hesaplarındaki bakiye ile banka kartı kullanarak alışveriş yapabilmeleri. Bu da kripto para birimlerinin gerçek hayatta kullanılmasını oldukça kolaylaştıracak. Coinbase’in yaptığı yeni anlaşma ve Visa üyeliği, Paysafe’e olan zorunluluğu ortadan kaldırabilir. Buna ek olarak Coinbase bu yenilik sayesinde direkt olarak Bitcoin (BTC) bakiyesine sahip, Visa tabanlı bir kart bile çıkartabilecek.

Coinbase Card Daha Fazla Ülkeye Açılabilir

Coinbase konu hakkında yaptığı açıklamada bu kadar ileri düzeyde onay alan ilk kripto para şirketi olduklarını belirtti. Coinbase Card’ın ilerleyen tarihlerde başka piyasalarda da kullanıma açılacağını belirten yetkililer, yeni elde ettikleri bu başarının çok fazla özelliğe ve olanağa yol açacağını belirtti.

Coinbase söz konusu banka kartını ilk olarak İngiltere içerisinde kullanıma açmıştı. Daha sonra kartın belli bir başarı elde etmesi bunun 29 ülkede daha kullanıma sunulmasına sebep oldu. Kart şu an için Visa uyumlu ödeme terminallerinde ve ATM’lerde çalıştırılabiliyor. Kullanıcılar uygulamadan hangi kripto para cüzdanı ile işlem yapmak istediklerini seçebiliyorlar. Bu sayede 10’a kadar farklı kripto para ile işlem seçeneği sunuluyor.

Coinbase’in banka kartındaki işlem ücretleri ise aynı Coinbase borsasında işlem ücretleri oranında. Buna ek olarak yurt dışında yüklü para çekme taleplerinde ek komisyonlar uygulanabileceği bilgisi de aktarılıyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin (BTC) Altın Kesişimi Geçti! Fiyat Hedefi Ne?

Sonrakini Oku

Kripto Ekosisteminde Doğru Bilinen Yanlışlar

Bir Cevap Yazın