Coinbase ve Ripple Top 10 İçerisindeki Yerini Kaybetti!

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Coinbase ve toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi XRP’nin arkasındaki blockchain start-up şirketi Ripple, LinkedIn’in ”ABD İçerisinde Çalışılabilecek En ‘Popüler’ 10 Firması” listesinden düştü ve top 50’ye geriledi.

LinkedIn 4 Eylül tarihinde yeni bir liste yayınladı ve söz konusu listede Ripple yedincilikten, yirmi sekizinciliğe gerilerken, Coinbase ise üçüncülükten yirmi dokuzunculuğa düşürüldü. Hisse senedi ve kripto para alım satımı üstüne kurulu Robinhood uygulaması ise altıncı sıradan yedinci sıraya geriledi.

Kripto Para Start-up’ları Düşüşe Geçti

Başka bir yandan ise Winklevoss ikizleri  tarafından yönetilen kripto para borsası Gemini’nin depolama kolu Gemini Trust Company ve Ethereum tabanlı  yazılım firması ConsenSys de bu yılın listesinde hiç yer almadı. İki firma daha önce sırasıyla 25. ve 26. sırada yer almaktaydı. LinkedIn’ın bu seneki listesinde fintech uygulamalarında yoğunlaşan ve Coinbase, Robinhood, Venmo gibi firmalarla anlaşması bulunan Plaid isimli bilgisayar yazılım firması da yer alıyor.

Özellikle 2018 yılında yaşanan ayı piyasası esnasında birçok kripto para platformu ciddi işten çıkartmalar yapmak zorunda kalmış ve Bitmain gibi devlerin bile yüzde 80’e varan kısıntılar gittiği vurgulanmıştı. Daha sonra 2019 yılına girilmesi ile firmalar yeniden işe alım ilanları verseler de LinkedIn’in listesinde gerileyen Coinbase ile Ripple’ın yönetimden kaynaklı gerileme yaşadığı bilinmekte.

Özellikle XRP topluluğu son günlerde Ripple yönetimine karşı adeta ateş püskürüyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ethereum Istanbul Hard Fork’u İçin İlk Tarih Belirlendi!

Sonrakini Oku

Bitcoin 2019’de Her Çeyrekte Kazandırdı

Bir Cevap Yazın