Coinbase ve Bitstamp, Bitfinex’i Geçti!

2019 kesinlikle önde gelen kripto para borsalarından Bitfinex için iyi bir yıl olmadı ve hala da Bitfinex için kötü gelişmelere ev sahipliği yapmaya devam diyor.

Hong Kong merkezli kripto para borsası kendi alanında dünyanın en büyüklerinden birisi olsa da, yavaş yavaş düşüşe geçmeye başladı. Coin Metrics tarafından hazırlanan son verilere göre, Bitfinex’in BTC/USD işlem çiftindeki piyasa payı yılın başından bu yana inanılmaz bir düşüş yaşadı.

Bitfinex Düşüşe Geçti

Coin Metrics tarafından yayınlanan haberde, Bitfinex Mayıs ayından bu yana BTC/USD işlem çiftinde liderliği kaybetmiş durumda ve son 5 aydır Coinbase ile Lüksemburg merkezli Bitstamp’ın aynı işlem çiftindeki piyasa payı devamlı artıyor. Bitstamp ve Coinbase’in son aylarda Bitfinex’i geçtiğini belirten Coin Metrics araştırmacıları, yakın gelecekte ABD merkezli Kraken’in de Bitfinex’i geçebileceğini vurguladı.

Bitfinex borsası bundan kısa süre önce daha önce dondurulan 880 milyon dolarlık varlığını almak için mahkemeye başvurmuş ve toparlanma sinyalleri vermişti. Yine de borsaya karşı açılan davanın değerinin 1,4 trilyon dolar olduğunu bilmek, yatırımcıları korkutuyor olabilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

ING Bank CEO’su: Libra Piyasaya Çıkarsa Facebook Bankaları Kaybeder!

Sonrakini Oku

Çin Komünist Partisi Kripto Paralarla İlgili 25 Video Ders Yayınladı!

Bir Cevap Yazın