Coinbase Borsasından 800 Milyon Dolarlık Bitcoin (BTC) Çıkışı Oldu!

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Coinbase, kısa süre önce inanılmaz bir Bitcoin (BTC) çekim işlemine ev sahipliği yaptı.

Bitcoin Fiyatının Düşüşü, Balinalara Yaradı

CryptoQuant tarafından aktarılan bilgilere göre Bitcoin balinaları BTC toplamaya devam ediyor ve piyasa yaklaşık 5.000 dolarlık düzeltme yaşasa bile balinaların alımları artıyor. Büyük BTC balinalarının dipten alım yapmalarına ise en son bugün rastlandı.

CryptoQuant verilerine göre bir balina son 1 saat içerisinde Coinbase borsasından yaklaşık 14.600 Bitcoin çekti.  Yaklaşık 800 milyon dolarlık değere tekabül eden BTC’lerin borsadan çekilmesi ise oldukça önemli bir anlam taşımakta. Daha önce Coinbase’den bunun gibi yüklü çekim işlemleri olduğunda büyük kurumlar alım açıklamış ve BTC fiyatı sert bir yükseliş şansı elde etmişti.

Hangi Kurum Bitcoin Aldı?

Neredeyse 1 milyar dolarlık bu işlemin de benzer bir Bitcoin alım duyurusu ile sonlanacağı tahmin ediliyor. Lider kripto para birimi Bitcoin bu rallisinde yaklaşık 5 sert düşüş yaşadı ve bunların oranı %10 ila %26 arasında değişiyor. Analistler ise %30’dan yüksek bir düşüş olması durumunda BTC alımlarının artacağını ve dip fırsatının değerlendirileceğini vurgulamıştı. Belki de beklenen dipten alım bu olabilir.

Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla Bitcoin fiyatı 55.209 dolardan işlem görüyor ve henüz bu alım hakkında herhangi bir kurumdan duyuru gelmedi. BTC fiyatının son 24 saat içerisindeki düşüşünü törpülemiş ve 55.000 dolar desteğine kadar çıkabilmiş olması ise yakında böyle bir duyurunun gelme ihtimalinin bir hayli fazla olduğunu göstermekte.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Son Dakika: Elon Musk Açıkladı, Artık Bitcoin (BTC) İle Tesla Alınabilir!

Sonrakini Oku

Microsoft Başkanından Tepki Çeken Kripto Para ve Stablecoin Açıklaması

Bir Cevap Yazın