Coinbase Bir IEO Platformu Mu Başlatıyor?

Cointelegraph’ın haberine göre, Amerika Birleşik Devletleri merkezli kripto para birimi borsası Coinbase, bir “initial exchange offering” (IEO) platformu başlatmayı düşünüyor.

Bu iddia 11 Eylül’de düzenlenen Invest: Asia konferansında Coinbase’in Asya’daki kurumsal satış müdürü Kayvon Pirestani’nin açıklamalarından yola çıkılarak öne sürüldü.

IEO Platformu

Panel sırasında Pirestani, Coinbase’in bir IEO platformunu gerçekten ilginç bulduğunu dile getirdi ve şu açıklamaları yaptı:

Özetle Coinbase, sadece IEO alanını değil aynı zamanda STO’ları da dikkatle araştırıyor. Ancak şu anda resmi bir açıklama yapamıyorum.

Bilindiği gibi IEO’lar kripto para borsalarının token satışları için bir nevi üstlenici görevi üstlendikleri alternatif bir teklif modeli olarak karşımıza çıkıyor. IEO modelleri genel olarak token teklif platformlarında, platforma özel bir token’ın piyasaya sürülmesini de içeriyor. Buna örnek olarak Bincan Launchpad’in kendi token’ı Binance Coin gösterilebilir.

Bunların yanında Pirestani yaptığı açıklamalarda önümüzdeki aylarda Coinbase’in bir IEO platformu piyasaya sürebileceğini de dile getirdi.

IEO Projeleri

Ağustos başında The Block adlı haber kaynağının yaptığı bir açıklamada bazı IEO’ların büyük başarılar elde etmiş olmasına rağmen yatırımcılar için IEO projelerinin karlı olmadığını göstermişti.

Yapılan açıklamalarda meşru borsalar 28 tane IEO’yu platformlarında sergilemişlerdi. Bunlardansa yalızca 18 tanesi ABD doları cinsinden net olarak olumlu olarak nitelendirilmişti.

Öte yandan Binance IEO konusunda satışa çıkardığı token’lerin sağladıkları yatırım getirisi alanında diğer borsalara fark attı. Ayrıca Binance 2019 yılında IEO furyasını başlatan da ilk orsa olarak adından bahsettirmişti…

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Velvet Exchange $20.000 ve 50 Bitcoin Ödüllü Yarışmasını Duyurdu!

Sonrakini Oku

Premier Lig Takımı Bitcoin Reklamı Aldı!

Bir Cevap Yazın