CME, BTC Vadelileri İçin Yeni Bir Adım Attı

Chicago Ticaret Borsası (CME) Grubu, Amerika Birleşik Devletleri düzenleyicilerine, müşterilerinin açık Bitcoin vadeli işlem pozisyonlarını iki katına çıkarmaları için dilekçe verdiğini belirtti.

Çift Açık Pozisyon Limiti

Nasdaq’ın 12 Eylül’de yaptığı açıklamalara göre Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nundan önce CME zaten bu planını ortaya koymuştu. Eğer başvuru başarılı bir şekilde sonuçlanırsa müşteriler aylık olarak 1.000 yerine 2.000 sözleşme hakkına sahip olacak.

Yapılan açıklamalara göre bu hamle, Bitcoin vadeli işlemlerine olan talebin sürekli artması ve CME’nin düzenli aralıklarla yeni kayıtlar alması ile beraber geldi.

Öte yandan Nasdaq yaptığı açıklamalarda, CFTC’nin resmi olarak düşük riskli işlem araçlarının limitlere tabi olmadığını belirttiğini ifade etti. Bu nedenle CME’nin katı kontrolleri azaltmaya yönelik bir anlaşma yapmak istemesi, düzenleyicinin Bitcoin (BTC) seçeneklerine öncekinden daha fazla güvendiği şeklinde yorumlanabilir.

Konuyla ilgili açıklamalar yapan bir sözcü, “Bu müşterilere, kurumsal yatırımcılara ve son kullanıcılara Bitcoin fiyat riskini azaltmak ve korunmak için ek esneklik sağlamanın bir yoludur.” yorumunu yaptı.

Bitcoin Vadelileri

CME, Aralık 2017’de ürünlerini piyasaya süren ilk Bitcoin vadeli işlem operatörlerinden biriydi.O zamandan bu yana piyasanın da genişlemesiyle bu yılın ikinci yarısı genel faizde önemli bir artış sağlandığı belirtildi.

Bunun yanında herkesin heyecanla beklediği Bakkt platformunun da 23 Eylül’de açılacağını sizlerle paylaşmıştık. Konuyla ilgili açıklamaları Bakkt CEO’su Kelly Loeffler yapmıştı… Ayrıca Bakkt‘ın kurumsal depolama kolu Bakkt Warehouse da 6 Eylül’de Bitcoin yatırma ve çekme işlemlerini başlattığını açıklamıştı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

NBA Oyuncusu Dinwiddie Sözleşmesini Dijitalleştiriyor

Sonrakini Oku

Ethereum Ağına Tether’den Kötü Haber!

Bir Cevap Yazın