Çin’in Sosyal Medyası Weibo’nun Son Kripto Para Adımı Tepki Çekti!

Çin’de kripto para birimleri ile ilgili atılan negatif adımlara her gün bir yenisinin eklendiğini söylesek yanlış bir ifade kullanmış olmayız. Ancak görünüşe göre kripto para birimleri Çin’den gelen bu adımlara karşı artık bağışıklık kazandı.

Yine Çin Yine Engelleme Adımı

Geçtiğimiz yıllarda çeşitli sosyal medya ve video akış platformlarının kripto para birimleri ve kripto paralar ile ilgili içerik üreten kişilere karşı engelleme politikaları sergilediklerine defalarca şahit olduk. Ancak son zamanlarda sosyal medya platformları kripto para birimlerine karşı görüşlerini değiştirirken Çin’deki sosyal medya platformlarının hala engelleyici önlemler aldıklarını görüyoruz.

Çinli bir kripto para haber Twitter sayfası olan Wu Blockchain’in paylaştığı son bilgilere göre Çin’in sosyal medya platformu Weibo, bazı hesapları kapattı. Yapılan açıklamalarda bu hesaplar arasında 10’dan fazla kripto para içerikleri ilgili sayfaların da bulunduğu ifade ediliyor.

Bunlara ek olarak yapılan açıklamalara göre kripto para ekosistemi için önemli bir isim olan Justin Sun’ın da Weibao hesabının kapatıldığı ifade ediliyor.

Kripto Paralar Nasıl Tepki Verdi?

Kripto para birimlerinde bu haber öncesinde de birkaç gündür düşüş dalgası hakim. lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 48.200 dolara ulaştıktan sonra 48.000 dolar bandında reddetme yaşadıktan sonra 44.400 dolarlık seviyelerden işlem görüyor.

Ancak bu noktada Weibo haberi sonrasında yeni bir aşağı yönlü hareketin başlamadığını ve dolayısıyla kripto para ekosisteminin Çin’den gelen haberlere yavaş yavaş bağışıklık kazanmaya başladığını ifade edebiliriz.

Buna ek olarak son olarak Mayıs ayında Çin’in kripto para madencileri ilgili engelleyici adımlar atması kripto para birimlerinde ciddi düşüşlerin yaşanmasına sebep olmuştu. Ancak bu adım oldukça büyük bir adımdı ve Bitcoin ağını da etkileyebileceği düşünülüyordu. Dolayısıyla haberin etkilerinin geçmesinin ardından kripto para birimleri yine yukarı yönlü harekete geçti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Son Dakika: FED Tutanakları Yayınlandı Önemli Kripto Para Detayı!

Sonrakini Oku

Ekosistem Büyüyor: Dünyaca Ünlü İsim Sade Bir Dille NFT’leri Anlattı!

Bir Cevap Yazın