Çin’in En Zenginleri Arasında Kripto Para Sektöründen Kimler Var?

Hurun Report tarafından yayınlanan Çin’in 2019 Yılı En Zenginleri listesinde, kripto para sektöründen oldukça tanınan isimler yer alıyor. Ünlü araştırma firmasının listesinde yer alan kripto para sektörünün tanınan isimlerinin sayısı ise 12 olarak belirtildi.

10 Ekim tarihinde yayınlanan listenin içerisinde Bitcoin madencilik devi Bitmain‘in kurucu ortakları Micree Zhan ve Jihan Wu, ünlü kripto para borsası Binance‘nin kurucusu Changpeng Zhao ve OKCoin’in kurucusu Star Xu yer almakta. Buna ek olarak Huobi kripto para borsasının kurucusu Leon Li de listede yer alıyor.

Bitmain Kurucu Ortağı En Üst Sırada

Bitmain’in kurucu ortaklarından Zhan’ın yaklaşık olarak 4,2 milyar dolarlık net servete sahip olduğu belirtilmekte. Kendisi bu serveti ile ilk 100 arasında yer almakta. Binance CEO’su CZ ise 2,5 milyar dolarlık serveti ile 195. sırada yer edinebildi. Binance CEOsu 2018 listesine göre 35 sıra yükselmeyi de başardı.  Binance CEO’sundan sonra ise rakip borsa OKEx’in kurucusu Star Xu gelmekte. Xu’nun 1 milyar dolarlık serveti olduğu biliniyor ve ünlü kurucu bu serveti ile Çin içerisinde en zengin 530. kişi unvanını elde etti. ASIC cihazı üreticisi Ebang’in kurucusu Hu Dong da 840 milyon dolarlık serveti ile 684. sırada yer almakta.

Geçtiğimiz Eylül ayında Coinbase kripto para borsası ve Ripple, LinkedIn’in ”Çalışılacak En Popüler 50 ABD Firması” listesindeki yerlerinde gerileme yaşamışlardı. İki kurum da önceki sene ilk 10 içerisinde yer alırken, daha sonra sert bir düşüş yaşadı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

CME: Bitcoin Vadelileri Kurumsal İlgiyi Çekmeye Başladı!

Sonrakini Oku

Libra: Çıkan Firmaların Yerine Girmek İsteyen 180 Kurum Var!

Bir Cevap Yazın