Çin’in Dijital Yuan’ı Dört Şehirde Test Edilecek!

Çin’in dijital kripto para birimi Dijital Yuan, uzun bir süredir geliştirilme süreci içerisinde ve sonunda bu konuda büyük yenilikler görmeye başlayabiliriz. Çin’in sözde dijital para birimi hakkında yayılan bazı ekran görüntüleri, bunun çok yakında dört şehir içerisinde test kullanımına tabi tutulabileceğini ortaya koydu.

Binance kripto para borsasının yöneticilerinden Ling Zhang tarafından paylaşılan bir gönderi, daha sonra Binance CEO’su Changpeng Zhao tarafından retweet edildi ve olay sosyal medyada çok kısa sürede yayıldı. En alttan da görülebilecek tweet’e göre dijital paranın test cüzdanı Çin içerisindeki dört şehirde indirilebilecek ve kullanılabilecek.

Çin’in Dijital Parasında Son Aşamaya Gelindi Mi?

Söz konusu şehirlerin Shenzhen, Chengdu, Suzhou ve Xiongan olduğu açıklandı. Xiongan’ın bu listede yer alıyor olması ise nispeten yeni yeni bu büyüklüğe gelen bir bölge olmasından dolayı ilginç karşılandı. Çin’in Dijital Yuan‘ı ile beraber ülkelerin bu konudaki rekabetinin çok daha fazla artabileceği tahmin ediliyor.

Geçtiğimiz günlerde Fransa da hiçbir şekilde bu konuda bir sinyal vermemesine rağmen Dijital Euro için testlere başladığını açıklayarak büyük bir şaşkınlık yaratmıştı. Fransa’nın Dijital Euro’su ve Çin’in dijital para birimi sonrasında ABD’li yetkililerden de benzer bir girişim görmemiz mümkün.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Dirençlerle ve Desteklerle Bitcoin Bir Kez Daha 7.000’in Üzerinde

Sonrakini Oku

Schiff: Bitcoin Asla 50.000 Dolara Çıkmayacak!

Bir Cevap Yazın