Çin’den Yeni Bir Haber: Madencilik Yasağının Etkileri Konuşulacak!

Son zamanlarda Çin’in kripto para madenciliğini yasaklamaya yönelik attığı adımlar gündeme deyim yerindeyse bomba gibi düştü. Konuyla ilgili kripto para ekosisteminde farklı görüşler yer alırken Çin de bu konuda hala çeşitli adımlar atıyor gibi görünüyor.

Yasağın Sonuçları Görüşülecek

Elde edilen son bilgilere göre Çin Ulusal Enerji İdaresi’nin Sichuan düzenleme ofisi, eyaletteki Bitcoin madenciliğinin kapatılmasının sonuçlarını tartışmak için 2 Haziran’da Chengdu’da sanal bir sempozyum düzenleyecek.

Yapılan açıklamalara göre düzenleyiciler, devlet tarafından işletilen enerji kuruluşlarının başkanlarıyla birlikte potansiyel bir yasağın hidroelektrik fazlalığını nasıl etkileyeceğini değerlendirecekler.

Sichuan, ucuz gücü nedeniyle büyük bir Bitcoin madencilik merkezi olarak biliniyor. Nitekim geçen Ağustos ayında, bölgedeki aşırı sel, kripto para biriminin hashrate’inde yüzde 25’lik bir düşüşe neden olmuştu.

Öte yandan Çin’in önde gelen bir düzenleyicisi kısa süre önce kripto madenciliği ve işlemleri konusunda bir baskı yapılması çağrısında bulundu ve bu da piyasada ciddi satışların yaşanmasına neden oldu.

Madenciler Çin’de Ayrılıyor

Aslında Çin 2017 yılından bu yana Bitcoin ve kripto paralar konusunda engelleyici adımlar atıyor. Ancak bu zamana kadar madencilik ile ilgili bir engelleme hamlesi olmamıştı. atılan son engelleyici adımlar ise madencilik tesislerinin Çin’deki faaliyetlerini sonlandırması ile sonuçlandı.

İlk olarak Huobi Pool, Çin’deki madencilik faaliyetlerini durduğunu açıkladı. Ardından HashCow ve BTC.TOP madencilik tesisleri de Çin’deki faaliyetlerini durdurma kararı aldıklarını kamuoyu ile paylaştı. Elde edilen bilgilere göre madencilik tesisleri, faaliyetlerini sürdürmek için yeni alanlar aramaya başladı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Apple, Kendi Kripto Para Ödeme Platformunu mu Tasarlıyor? İşte Yeni İş İlanı!

Sonrakini Oku

FED Yetkilisi, Kripto Para Endüstrisi Düzenleme Çalışmalarının Hız Kazandığını Bildirdi

Bir Cevap Yazın