Çin Kripto Paralar Hakkında Yeni Uyarı Yayımladı!

Son günlerde kripto para ve blockchain denilince akla gelen ilk ülkelerden birisi konumunda olan Çin, başkan Xi Jinping‘in yaptığı açıklamalar hakkında yeni bir uyarı yayınladı ve vatandaşları dikkatli olmaya davet etti.

Bitcoin Değil, Blockchain

Çin Başkanı Xi Jinping‘in yaptığı blockchain’de lider olmalıyız temalı açıklama, Bitcoin (BTC) için de FOMO başlatmış oldu ancak görünüşe göre Asya ülkesi bu durumdan memnun değil. Rhythm isimli Twitter kullanıcısı tarafından yayınlanan bilgiye göre Çin’in yeni yayınladığı bildiride vatandaşlar kripto para birimlerine karşı uyarılmakta ve blockchain’e olan desteğin ”kripto para alımı yapılmasının teşvik edilmesi” şeklinde algılanmaması gerektiği vurgulanmakta.

Bunun yanı sıra Çinli yöneticilerin ”sahtekar para birimlerine yönelik spekülasyon yapılması amacıyla blockchain kullanımını engellemeliyiz” açıklaması da dikkate değer başka bir gelişme olarak gözükmekte.

Aslında Çin, Başkan Jinping’in yaptığı açıklamadan beri kripto para birimleri hakkında da önemli gelişmeler sergiledi. Ülkenin attığı son adım teknoloji devi Huawei ile kendi dijital para birimlerine yönelik ortaklık imzalamak oldu ve sadece bu bile gidişatın para birimlerine yönelik olduğunu kanıtlamakta.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Tezos, Coinbase Haberi İle Uçuşa Geçti!

Sonrakini Oku

Ripple CEO’su: Altcoin’lerin Yüzde 1’i Hayatta Kalacak!

Bir Cevap Yazın