Çin Komünist Partisi Kripto Paralarla İlgili 25 Video Ders Yayınladı!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) dün kesinlikle son yılların en ani yükselişlerinden birisini yakaladı ve bir gün içerisinde yüzde 40 üzeri artış elde etti. 7.500 dolardan 10.300 dolara kadar çıkan Bitcoin’in yükselişinin arkasındaki sebep ise uzmanlar tarafından Çin şeklinde ifade edildi.

Çin Başkanı Bitcoin’i Zirveye Taşıdı

Çin Başkanı Xi Jinping Perşembe günü katıldığı bir etkinlikte blockchain’in önemine değinmiş ve ülke olarak küresel pazarda blockchain endüstrisinin lideri olmaları gerektiğinin altını çizmişti. Cuma günü ise Bitcoin beklenmeyen bir yükseliş yaşadı ve hacmin çoğunun Asya pazarından geldiği tespit edildi. Birçok kripto para analisti bu yükselişin sebebini Xi’ye bağlarken, Çin cephesinden kripto paralarla ilgili gelen yeni bir haber bu iddiaları güçlendirdi.

Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi tarafından yönetilen Xuexi.cn aracılığıyla yapılan açıklamada, insanların Blockchain teknolojisi, Bitcoin (BTC) Ethereum (ETH) ve diğer kripto paralar hakkında daha fazla bilgi sahibi olması için çeşitli içerikler hazırlandığı belirtildi.

Yayınlanan bilgilere göre Çin toplamda Bitcoin, Ethereum, akıllı kontratlar ve blockchain teknolojisinin diğer önemli noktaları hakkında toplamda 25 video ders hazırladı. Videolarda bunlara ek olarak blockchain tabanlı güvenlik, büyük veri ve kendi kripto para birimini tasarlamak için öğrenilmesi gereken programlama kodlarına da değinildi. Çin halkının kripto paralara yönelmesi kesinlikle devasa nüfusu sayesinde beklenmeyen yeni bir boğa koşusunu başlatabilecek potansiyele sahip.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Coinbase ve Bitstamp, Bitfinex’i Geçti!

Sonrakini Oku

İşte Bitcoin’in 2019 Yılı Performansı!

Bir Cevap Yazın