”Çin FOMO’su Bakkt, Libra ve Bitcoin ETF’sinden Daha Büyük!”

Kripto para piyasası hafta başında sert bir düşüş ile güne uyandı ancak bundan yaklaşık 3 gün sonra lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) efsanevi yükselişi, kesinlikle yatırımcıların hafta sonuna mutlu girmesine sebep oldu.

Kripto para piyasası da Bitcoin ile birlikte genel bir artış yaşadı ve bunun kaynağının Çin Başkanı tarafından yapılan açıklama olduğu vurgulanmakta.

Çin FOMO’su Hepsinden Büyük

Bitcoin’in yükselişi ile birlikte BTC’nin piyasa hakimiyeti yeniden yüzde 70’in üzerine çıktı ve piyasa toplamda 50 milyar dolarlık değer kazandı. Görünüşe göre Çin kaynaklı FOMO, kesinlikle büyük bir beklenti yaratan Bakkt, sosyal medya devi Facebook’un Libra projesi ve Bitcoin ETF‘sinden bile çok daha etkili oldu. Çin’in FOMO etkisi sadece Xi’nin yaptığı açıklamalarla da sınırlı değil. Çin Daimi Komitesi Xi’nin açıklamalarından bir gün sonra da ilk kripto para ve kriptografi yasasını kabul etmişti.

Çin piyasasına hakim isimlerden birisi olan Dovey Wan da Çin’in yerel kripto para haber kaynaklarında yatırımcıların benzer ifadeler kullandıklarını ve ”gerçek para ile yapılan Çin pump’ının, yükseliş için tek yol olduğunun” vurgulandığını ifade etti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Binance Blockstack’ten 250.000 Dolarlık Listeleme Ücreti Aldı!

Sonrakini Oku

Şok İddia: Irak Dışişleri Bakanlığı Verileri El Altından Bitcoin İle Satışta!

Bir Cevap Yazın