Çin Bitcoin Madenciliğini Yasaklamıyor!

Son haftalarda kripto para sektörünün en önemli gündem maddelerinden birisi haline gelen Çin, yeni bir olumlu gelişme ile yeniden konuşulmaya başlandı. Senenin başında Çin’in lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) madenciliğini yasakladığı haberleri gündeme gelse de, yeni bir gelişme ortaya çıkmış gibi gözüküyor.

Bitcoin Madenciliği Son Hız Devam Edecek

Çin piyasasına hakim olan isimlerden birisi konumundaki Dovey Wan, bundan 6 ay önce Cointelegraph’ın ”Çin Bitcoin madenciliğini yasaklıyor” haberinin doğruyu yansıtmadığını ve resmi bildirinin sonunda yayınlandığını, kripto para madenciliğinin kaldırılan sektörler arasında yer almadığını vurguladı. Altı ay önceki haberde Çin yönetiminin çevreye verdiği zarardan dolayı kripto para madenciliğini tamamen yasaklayacağı bilgisi paylaşılmıştı.

Çin, Bitcoin madenciliği açısından dünyanın lider ülkesi konumunda ve burada uygulanacak olası bir yasak kripto para sektörünü ciddi anlamda sarsabilir. Bundan yaklaşık bir sene önce Çin içerisinde yaşanan sel birçok kripto para madencilik tesisinin zarar görmesine yol açmış ve Bitcoin fiyatı ufak çaplı düşüş yaşamıştı. Sadece bu geçici durum bile etkinin ne denli büyük olabileceğini göstermekte.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Sıcak Gelişme: Türkiye’nin Dijital Parası Geliyor!

Sonrakini Oku

Yeni Yasaya Göre Rus Polisi Bitcoin’lere El Koyabilecek!

Bir Cevap Yazın