Çiftlik Bank CEO’su Mehmet Aydın: Ödemeleri Bitcoin ile yapacağım

Çiftlik Bank CEO’su Mehmet Aydın, mağdur olan Çiftlik Bank üyeleri için bir ses kaydı gönderdi. Aydın ses kaydında Uruguay’da olduğunu ifade ederek ödemeleri Bitcoin ile yapacağını dile getirdi.

İnsanlara yüksek kar vaadi sunan ve sanal bir çiftlik üzerinden sanal hayvanlar satan Çiftlik Bank’ın kurucusu Mehmet Aydın, hapishaneye girmek yerine Uruguay’a gittiğini söyledi. Üyelerine bir ses kaydı aracılığı ile seslenen Aydın, tüm mağdurlara ödemelerinin yapılacağını bu ödemelerde ise Bitcoin kullanılacağını dile getirdi. Mehmet Aydın, mağdur üyelere yolladığı 8 dakikalık ses kaydında medyayı suçlayarak, kendi hayatından da bahsetti.

Mehmet Aydın: Panik yapmayın

Mehmet Aydın’ın ses kaydının önemli noktaları ise şu şekilde:

Biz size Bakanlık banka hesabımızı kapattı ya da aylık limitimizi kapattı diye bir şey söylemedik. Şu anda basında çıkan haberler yüzünden tüm bankalar bizimle çalışmayı kesti. Kıbrıs’ta şu anda hiçbir banka bizimle çalışmıyor. Papara’ya da para atamıyoruz. Para atamadığımız için de Papara’daki mevcut parayla idare etmeye çalışıyoruz. Mevcut paramız da normal çekimlerle, her gün yapılan çekimlerle fazla gitmeyeceği için şu anda aylık olarak çekimlere devam edebilecek herkes. Kimse panik yapmasın.

Aydın ayrıca herkesin ödemelerini yapabilmek için Uruguay’a gittiğini söyleyerek şu ifadeleri kullandı:

Herkesin hakkını ödeyebilmek için Türkiye’de cezaevinde kalmak yerine Uruguay’da işlerime devam edip insanlara haklarını iade etmek için sonuna kadar çalışacağım. Devlet, şirketin tüm mal varlıklarına el koydu. Buna rağmen herkesin ödemeleri yapılacak. Bu benim sözümdür. Herkesin ödemeleri şu anki Bitcoin üretimimizden yapılacaktır. Ama iki yıl sürer, ama üç yıl sürer bir şekilde bu ödemeleri yapacağım.

 

Kaynak: Kriptoparahaber

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Litvanya Merkez Bankası Blockchain sandbox için geliştirici arıyor

Sonrakini Oku

Milyarder yatırımcı Peter Thiel, Bitcoin’e dijital altın gözüyle bakıyor

Bir Cevap Yazın