Chiliz (CHZ) Ekibinden Kilitli Tokenlarla İlgili Açıklama Geldi!

Chiliz (CHZ) yaklaşık olarak 1 aylık sürede inanılmaz bir yükseliş elde etti ve kısa sürede top 30 kripto para birimi arasına yerleşti. CHZ fiyatının 1 dolara kadar iğne atması, sansasyonel bir başarıyı beraberinde getirdi ve şu an Türkiye’deki kripto para topluluğunun büyük bir kısmı CHZ ve taraftar tokenlerini konuşuyor.

CHZ İçin Beklenen Haber Geldi

CHZ fiyatının bu yükselişi ise Soyunma Odası veya sosyal medyadaki adıyla “dolap”larda kilitli olan CHZ’ler hakkında büyük bir tartışma yarattı. Söz konusu Soyunma Odası kurallarına göre kullanıcılar belirli bir kulübe özel dolaba CHZ yatırarak, anlaşma sağlanması durumunda bu kulübün taraftar tokenini ilk yatırım fiyatlarından alabilmekte. Ancak anlaşma sağlanmaması ise tokenlerin iade edilmesi ve %10 bonus CHZ kazanılması ile sonuçlanıyor.

Socios CEO’su Alexandre Dreyfus ise kısa süre önce yayınladığı açıklamada LOCK-TG dolabı için anlaşmaya varılamadığını belirtti. Galacticos ekibi (Real Madrid) için hazırlanan dolap konusunda anlaşma sağlanamaması, kullanıcılara CHZ’lerinin iade edilmesi ile sonuçlanacak.

Real Madrid Anlaşması Yattı

Dreyfus konu hakkında yaptığı açıklamada aslında anlaşmanın yapıldığını ancak imzanın çeşitli gecikmelerden dolayı atılamadığını vurguladı. İlerleyen tarihlerde bu ekiple anlaşma sağlanabileceğinin mesajını da veren Dreyfus, CHZ kullanıcılarına ise bekledikleri haberi verdi.

Kullanıcıların LOCK-TG dolabındaki CHZ‘leri %10 bonus ile iade edilecek. Bu iadelerin belirlenmesinin 24 saate kadar, Socios cüzdanlarına fonların aktarılmasının ise 96 saate kadar sürebileceği belirtildi. Bunun aslında Türkiye topluluğunda son dönemde ciddi tepkiler yaratan bir konu olması ise aslında mutlu sona ulaşıldığını düşündürüyor. Son dönemde değeri ciddi anlamda artan kullanıcıların CHZ’lerine kavuşması, tartışmaların büyümesini de engelledi.

CHZ Fiyatı da Etkilendi

CHZ fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ise 0,62 dolardan işlem görüyor ve sadece haberin etkisi bile fiyatta ufak çaplı bir düzeltme yaşatmaya yetti. CHZ fiyatının bütün CHZ’ler cüzdanlara geri gönderildiğinde ise ciddi bir düzeltme yaşanması beklenen bir gelişme.

Kullanıcıların ise düşüş yaşayan fiyat karşısında topluluk yöneticilerine karşı sosyal medyadan tepki göstermesi şimdiden başlamış olabilir. Daha önce taraftar tokenlerinde yaşanan bu durum, şimdi CHZ için tekrar ediyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ünlü İsim Açıkladı: Elon Musk’ın Sahip Olduğu Bitcoin (BTC) Miktarı Ne Kadar?

Sonrakini Oku

816 Milyon Adet XRP Transferi, Ripple Ekosisteminde Şüphe Yarattı

Bir Cevap Yazın