Chiliz (CHZ) Bombayı Patlattı: Yeni Taraftar Tokenları, UFC’den Olacak!

Türkiye’de de ciddi bir yatırımcı kitlesine ulaşan Chiliz (CHZ), futbol kulübü odaklı taraftar tokenlerinden sonra şimdi ise UFC’ye odaklandı ve UFC ile ilgili müjdesini verdi.

Chiliz, Yeni  Ortaklığını Duyurdu

Socios CEO’su Alexandre Dreyfus tarafından yayınlanan açıklamada, 20 milyon adet olarak piyasaya sürülecek UFC Taraftar Tokenleri resmen duyuruldu. Daha önce dünyanın en büyük futbol kulüpleri ile anlaşıp taraftar tokenleri piyasaya süren Chiliz’in şimdi ise karma dövüş sanatlarının kullanıldığı UFC için benzer bir adım atacak olması oldukça önemli.

UFC içerisinde farklı isimler farklı dövüşlere katılıyor ve burada takımdan çok bireyler öne çıkıyor. Bu sebeple UFC’ye özel genel bir taraftar tokeni çıkartma fikri birçok kullanıcı için mantıklı gelebilir. Buna rağmen rekabete yönelik bir adım atılması için UFC’deki ünlü isimlerin de tokenlerinin çıkartılması mantıklı olabilir.

CHZ Fiyatının Yükselişi Sürüyor

Hali hazırda futbol sektörünün en büyükleri ile ortaklık imzalayan Chiliz’in bununla yetinmeyip yeni ortaklıklar duyurması ise ekibin fiyatı yukarıda tutmak ve ekosistemi geliştirmek için attığı adımları gösteriyor. CHZ, kısa süre içerisinde 30 kat gibi inanılmaz bir yükseliş elde etse de yeni ortaklıklar ile yatırımcıların en çok ilgilendiği fiyat yükselişi konusu denge altına alınabilir.

CHZ fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ise 0,54 dolardan işlem görmekte ve 0,48 dolar desteğinin üzerinde tutunmaya çalışıyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Sıra eBay’de: CEO Kripto Paralar ve NFT’ler İle İlgili Sinyal Verdi

Sonrakini Oku

DOGE’un Gidişatı Nasıl Olacak? Ünlü Analist Kritik Destek ve Dirençleri Açıkladı

Bir Cevap Yazın