Charles Hoskinson: ”Shelley Bu Sene Gelecek, Yoksa Kendi Ayakkabımı Yerim!”

Toplam piyasa hacmine göre en büyük onuncu kripto para birimi  Cardano‘nun (ADA)arkasındaki firma IOHK‘nin CEO’su olmanın yanı sıra, Ethereum Classic (ETC) ve Ethereum (ETH) gibi projelerde de kurucu ortaklık unvanına sahip Charles Hoskinson, geçtiğimiz gün sürpriz bir soru cevap etkinliği yaptı ve ADA hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

”Shelley Bu Sene Geliyor” 

Hoskinson soru cevap esnasında ADA ağına karşı yapılabilecek yüzde 51 saldırılarına yönelik yeni önlemler aldıklarını ve artık Windows işletim sisteminin de ‘staking’ desteğine sahip olduğunu vurguladı. Bunun yanı sıra geçtiğimiz yıldan beri beklenen Cardano’nun ana ağı Shelley, hala yapım aşamasında gözüküyor ve birçok ADA yatırımcısı bu konuda beklemeyi sürdürüyor. Daha önce Nisan ayının başlarında konuşan Hoskinson, Shelley ağının ”uzun süren hazırlıklar sonrası” hazır olduğunu belirtse de, haberin devamı gelmemişti. Ancak ünlü CEO yeni yaptığı açıklamalarında hiç olmadığı kadar iddialı bir ifade kullandı ve yatırımcılara hazır olmalarını söyledi:

”Shelley yüzde 100 bu yıl içerisinde gelecek. Eğer gelmezse kendi ayakkabımı yiyeceğim.”

Shelley, Cardano’yu ciddi anlamda yükselişe götürebilecek bir gelişme. Shelley projesi otonom bir ağ ve üç adet ana iş akışı ile maksimum derecede merkezsiz olmayı planlamakta. Hoskinson, Shelley ile ağı daha merkezsiz hale getirmenin yanı sıra, Cardano’nun yüksek toplam piyasa değeri nedeniyle ağa yüzde 51 saldırısı yapmanın pek mümkün olmadığını da vurguladı. Hoskinson’a göre ADA’nın fiyatı ne kadar yükselirse, yüzde 51 saldırısı yapma ihtimali de o kadar düşer.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Hindistan Bankası, Kripto Para Kullanıcılarını ‘Tehdit’ Etti!

Sonrakini Oku

Artık Bitcoin ile Kebap Almak Mümkün!

Bir Cevap Yazın