Changpeng Zhao’dan Önemli Açıklamalar: Binance’in Merkezi Nerede Olacak?

Düzenleyici baskıya rağmen, kripto para borsası Binance ve çeşitli bölgesel kuruluşları, son zamanlarda attıkları adımlar ile başarılı bir firma olma yolunda emin adımlarla ilerlediklerini kanıtladı.

Halka Arz Süreci

2021 yılı Binance ve diğer borsalar için karlı bir yıl oldu. Buna ek olarak Binance US ilk finansman turu ile bir halka arz süreci başlattı. Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ) ise bu IPO’nun bir ya da iki ay içinde kapanmasını beklediğini dile getirdi.

19 Kasım’da Singapur’daki Bloomberg Yeni Ekonomi Forumu’nda konuşan CZ, kesin rakamdan emin olmamasına rağmen firmanın bu turda “birkaç yüz milyon” dolar topladığını dile getirdi.

Binance US, Coinbase’den sonra halka açılan ikinci büyük Amerikan kripto para borsası oldu ve CZ, senaryoyu harfiyen yerine getirmeyi planlıyor. Singapur’daki forumda CZ, ülkede halka açılmanın yolunun para toplamak olduğunu kaydetti ve şunları ekledi:

Bir oyun kitabı var, Coinbase yaptı… Coinbase’in yaptığı her şeyi, uyumluluk açısından, umarım daha ucuza yapabiliriz.

Ayrıca CZ, bunun şirketin hem kullanıcıları hem de yatırımcıları çekmesine izin vereceğini ve çok sayıda başarılı fonlama turunun ardından gelecekteki bir halka arzın önünü açacağını söyledi.

Binance’in Merkezi Neresi Olacak?

Elde edilen bilgilere göre Binance CEO’su, beş on yıl içinde kripto para borsalarının diğer borsalar ile birleşeceğini düşünüyor. Yani CZ, menkul kıymetler tokenlaştırılıdığında Binance’in de bir kripto para borsa listelenebileceğine işaret ediyor.

Bir genel merkezin nerede olacağı ile ilgili gelen soruya yanıtında ise CZ, Fransa, BAE ve Singapur’un kripto para dostu bölgeler olduğunu dile getirdi. Ancak düzenleyici durumlar nedeniyle CZ genel merkezin nerde olacağı ile ilgili net bir açıklamada bulunmadı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Hillary Clinton, Kripto Paralara Karşı Uyardı! “Doları Zayıflatıyor”

Sonrakini Oku

Şirket Yetkilisinden Dikkat Çeken Söylem: PayPal, NFT Sektörüne mi Giriyor?

Bir Cevap Yazın