CFTC Üyesinden Yatırımcılara Uyarı: Kripto Para Birimlerini “Piyango Bileti” Olarak Nitelendirdi!

ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) üyesi Caroline Pham, CNBC ile gerçekleştirdiği yakın tarihli bir röportajında Terra çöküşüne ilişkin düşüncelerini paylaştı ve kripto para birimlerine “piyango bileti” benzetmesi yaptı. Pham, Terra çöküşünü piyasalar adına bir trajedi olarak nitelendirdi ve regülasyonların önemine vurgu yaptı.

CFTC Üyesinden Kripto Para Yorumu

ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) üyesi Caroline Pham, Terra çöküşüne ilişkin düşüncelerini paylaştı ve kripto para yatırımcılarını uyardı. Pham, CNBC ile gerçekleştirdiği yakın tarihli röportajında yatırımcıların kripto para yatırımı yaparken bu kripto para birimlerini “piyango bileti” olarak görmeleri gerektiğini dile getirdi ve Terra çöküşünü piyasalar için bir trajedi olarak nitelendirdi.

CFTC üyesi Caroline Pham, ayrıca UST çöküşünün yasal düzenlemelere hız kazandırılması gerektiğine yönelik önemli bir işaret olduğunu ifade etti ve regülasyonların önemine vurgu yaptı.

TerraUSD Çöküşü ve Regülasyonlar

Terra blokzincirinin stabil kripto para birimi TerraUSD’nin çökmesi ile birlikte kripto para piyasasına güçlü bir düşüş ivmesi kazandıran bir UST krizi meydana geldi. Bitcoin (BTC), TerraUSD krizinin yaşandığı hafta içerisinde 24.500 dolar seviyelerine kadar geriledi. TerraUSD krizi, kripto para piyasasında büyük bir satış dalgasının oluşmasına neden oldu ve birçok altcoin çift haneli değer kayıpları kaydetti. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değerinde de önemli bir düşüş kaydedildi. TerraUSD krizinin meydana gelmesi ile birlikte çok sayıda ABD’li politikacı da konuya ilişkin düşüncelerini ifade ederken yasal düzenlemelerin hız kazanması gerektiğini dile getirdi.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ripple Davasındaki Son Gelişmeler! XRP Tahminleri!

Sonrakini Oku

Ethereum İçin Ücretler Son Yılların En Dip Seviyesinde

Bir Cevap Yazın