CFTC Başkanı Açıkladı: Yakında Ethereum Türevlerini Görebiliriz!

ABD Emtia ve Vadeli İşlemler Komisyonu‘nun yeni başkanı, Yahoo! Finance tarafından aktarılan bir habere göre toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum‘un (ETH) türev ürünlerinin yakında piyasaya çıkabileceğini vurguladı.

CFTC Başkanı Heath Tarbert bugünkü Yahoo Finance etkinliğinde ETH’nin CFTC’nin regülasyon alanına girdiğine inandığını ifade etti ve CFTC’nin yakın bir zamanda ABD içerisinde Ether türev ürünlerine izin verebileceğini vurguladı.

”Bitcoin konusunda çok net olduk: Bitcoin bir emtiadır. Ether hakkında ise şimdiye kadar bir şey söylemedik. CFTC Başkanı olarak benim görüşüm Ether’in emtia olduğu yönündedir.”

Ether Bir Emtiadır

Tarbert buna ek olarak ABD’nin dijital varlıklar konusunda liderliği üstlenmesinin önemine de değindi. Daha önceki teknoloji devrimlerinde lider olduklarını dile getiren Tarbert, kripto paralar konusunda da benzer bir durumun yaşanması gerektiğini ifade etti.

”Blockchain ve dijital varlıkların ABD için olan önemini vurgulamak istiyorum. Özellikle de CFTC Başkanı olarak ABD’nin bu teknolojide lider olmasını destekliyorum.”

Aslında yeni başkanın yorumları eski başkan ve ”Kripto Baba” olarak bilinen Christopher Giancarlo’nun yorumları ile de örtüşmekte. Giancarlo yakın zamanda The Block’a verdiği röportajında kripto para konusunda ülkenin lider olması gerektiğini vurgulamış ve blockchain devriminin göz ardı edilmemesi gerektiğini ifade etmişti.

CFTC Başkanının yaptığı açıklama yakın bir zamanda ABD içerisinde Ether vadeli işlem sözleşmeleri görebileceğimiz ve fiyatın yükselebileceği anlamına geliyor. Birkaç kripto para analisti de bundan günler önce Ethereum konusunda yükseliş beklediklerini ifade etmişlerdi ki ETH bu haberle beraber yükselişe geçti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

UNICEF Kripto Para Sektörüne Girdi!

Sonrakini Oku

“Libra, Dünya Bankalarını Dijital Dönüşüm İçin Hazırlayacak”

Bir Cevap Yazın