Çarpıcı İddia: Bu Üç Bitcoin Değeri Boğa Sinyali Veriyor!

Piyasadaki uzmanlardan birisi tarafından, Bitcoin (BTC) ile ilgili belirli değerlere dayandırılarak yapılan boğa trendi yorumu dikkat çekiyor. Kripto para piyasası Nisan ayının başından itibaren oldukça hareketli tablolar oluşturuyor. Kimi uzmanlar piyasanın yakın zamanda gerileyeceğini iddia ederken kimileri de boğa trendinin başladığı düşüncesinde. Jack isimli analistin Twitter üzerinden paylaştığı değerlendirmeye göre BTC boğaları harekete geçti. Değerlendirme üç BTC değerine dayandırılıyor.

Boğalar Harekete Geçti

Kripto para piyasasına yönelik her gün çok sayıda değerlendirme yapılıyor. Bu değerlendirmelerden bazıları zaman zaman dikkat çekici noktalara temas edebiliyor. Jack isimli bir piyasa analistinin yaptığı yorum tam da bu cinsten. Bitcoin ile ilgili üç değere dikkat çeken analist, boğaların yola çıktığını savundu. Analistin üzerinde durduğu değerlerse şunlar: madencilik gelirleri, günlük Bitcoin işlemleri ve BTC işlem ücretleri.

Ayı Piyasası Bitti

Haberimize konu olan değerlendirmede öncelikle madencilik gelirlerine dikkat çekiliyor. Madencilerin gelir oranlarının iyi bir ivme kazandığını ifade eden analist, günlük işlemlerin de oldukça yüksek değerlere ulaştığı bilgisini aktarıyor. Son olarak işlem ücretlerinin makul sınırlar çerçevesinde yükseldiğini bildiren analiste göre tüm bu değerler ayı piyasasının bittiğine işaret ediyor.

Jack tarafından yapılan değerlendirmeyi Binance’ın yaptığı bir araştırma da doğruluyor. Dev borsanın araştırmasıyla Bitcoin’in madencilik güçlüğünün ve hash oranının normal seviyelere ulaştığı ortaya çıkmıştı. Çoğu analiste göre bu BTC’nin dip seviyeyi geride bıraktığı ve yükselişe geçeceği anlamına geliyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Yeni Bir Ripple Uygulaması Geliştirildi

Sonrakini Oku

Venezuela’da Petro Kullanımı Başladı

Bir Cevap Yazın