Çarpıcı İddia: Bir Sonraki Bitcoin Koşusu Bambaşka Olacak

Kripto para uzmanlarına göre Bitcoin (BTC) fiyatının gerçekleştireceği bir sonraki büyük boğa koşusu şimdiye kadar görülmemiş bir düzeyde olacak. Kripto para kullanıcıları son aylarda eskiye nazaran piyasayı daha yakından takip etmek durumunda kalıyor. Kriptoların ortaya koyduğu hareketli grafiklerin bu duruma neden olduğu söylenebilir. Haberin hazırlandığı anda 7.647 dolardan işlem gören BTC, mayıs ayı içerisinde 8.300 dolara kadar yükselmişti. Yatırımcılar bu hareketlilik karşısında uzmanların görüşlerini daha çok dikkate alıyor. Topluluktaki bazı uzmanların BTC hakkında ileri sürdüğü görüşlerse dikkatleri üzerinde toplayacak nitelikte.

Sonraki Koşuya Dikkat

Twitterdaki kripto para uzmanları arasında yer alan Misir Mahmudov konuya dikkat çekerek kullanıcıları bir sonraki koşu hakkında uyardı. Kullanıcılar arasında oldukça popüler olduğu bilinen finans uygulaması Cash App’e değinen Mahmudov, firmanın “nakiti bırakın Bitcoin alın” sloganına işaret etti. Twitter CEO’su Jack Dorsey tarafından kurulan Square adlı firmanın uygulaması Cash App, gelecekte Bitcoin’in egemen olacağına inanıyor.

Bitcoin Geliyor

Square tarafından paylaşılan kullanıcı verileri ışığında kapsamlı bir Bitcoin değerlendirmesine imzasını atan Mahmudov, BTC’nin benimsenme oranının hız kesmeden artmaya devam ettiğine dikkat çekiyor. Fiyatların düşüşüne bağlı olmaksızın yeni kullanıcıların piyasaya akın etmesi piyasanın eskiye nazaran daha olgun bir hale geldiğine işaret ediyor olabilir. Bu da Mahmudov’a göre bir sonraki boğa koşusunda şimdiye kadar görülmemiş bir performansı yaşanacağını ve BTC’nin altı haneli rakamlara ulaşabileceğini gösterebilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

ABD Ve Çin Ticaret Savaşının Galibi Bitcoin Olabilir

Sonrakini Oku

Bitcoin Yatırımları Yükselişe Geçti

Bir Cevap Yazın