Çarpıcı Gelişme! XRP Hard Fork’a Mı Gidiyor?

Toplam piyasa değerine göre dünyanın en büyük üçüncü kripto para birimi konumunda olan XRP, başarılı geçen bir 2017 yılından sonra diğer kripto paralarla benzer bir 2018 yılı geçirdi ve ciddi bir düşüş yaşadı. Ancak Bitcoin (BTC) gibi yükseliş dolu bir 2019 yılı yaşamayan XRP yatırımcıları, doğal olarak sorunu üst firma olan Ripple‘da aramaya başladı.

XRP Hard Fork’a Gidiyor

Ripple’ın özellikle 2019 yılının ikinci yarısından itibaren arttırdığı toplu XRP satışları, birçok yatırımcının canına tak etti. Eylül ayının başlarında bu konuda imza kampanyası bile başlatan XRP topluluğu, Ripple yönetimine satışların azaltılmaması durumunda bir hard fork yapabilecekleri tehdidini bile iletti.

İmza kampanyasını da başlatan CRYPTO BITLORD isimli önde gelen XRP yatırımcısı, söz konusu hard fork’un sadece bir tehdit olmadığını sergilemek için ilk adımı attı. Ripple One olarak belirtilen yeni hard fork’un discord kanalı resmen açıldı ve gelecek için olan XRP fork planı bundan sonra buradan konuşulacak.

 Ripple CEO’su Brad Garlinghouse geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada ağı kendilerinin kontrol etmediğini ve satışların aslında iyi olduğunu vurguladı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Pompliano: Bitcoin’in Temelleri Güçleniyor!

Sonrakini Oku

OKEx Korea, 5 Kriptoyu Delist Ediyor

Bir Cevap Yazın