Cardano Vakfı’ndan Önemli Duyuru: Zürih Üniversitesi Blockchain Merkezi ile Ortaklık Kuruldu!

Cardano Vakfı, Zürih Üniversitesi’nin Blockchain Merkezi ile ortaklık kurdu. Yapılan duyuruda, bu ortaklık ile blockchain eğitim ve araştırma girişimlerinin geliştirilmesinin amaçlandığı ifade edildi.

Cardano Vakfı, Zürih Üniversitesi Blockchain Merkezi ile Ortaklık Kurdu

Cardano Vakfı, resmi web sitesinden yaptığı duyuru ile blockchain eğitim ve araştırma girişimlerinin geliştirilmesi amacıyla Zürih Üniversitesi Blockchain Merkezi ile ortaklık kurduğunu açıkladı. Yapılan duyuruda, Zürih Üniversitesi Blockchain ve Dağıtık Defter Tekonolojileri (BDLT) Grubu ile özellikle konsensus algoritmaları ve Cardano blokzincirinin gelişimi konularında yapılacak araştırmalarda işbirliği yapılacağı ifade edildi.

Cardano Vakfı CEO’su Frederik Gregaard, Zürih Üniversitesi Blockchain Merkezi ile yapılan işbirliğine ilişkin bir açıklama yaptı:

“Blockchain teknolojisinin ana akım haline gelmesi ve benimsenme oranını artması için daha fazla akademik araştırmaya ihtiyaç vardır. Bu nedenle, önümüzdeki yıl için Vakfın temel hedefi olarak özellikle eğitimi seçtik.”

Zürih Üniversitesi’nden Profesör Dr. Claudio Tessone da söz konusu işbirliğine ilişkin bir açıklama yaptı. Tessone, araştırmacıların yaklaşımının titiz matematiksel ve istatistiksel modelleme ile desteklenen büyük ölçekli veri analizine dayandığını ifade etti.

Cardano TVL’indeki Yükseliş

Cardano blokzincirinde kilitlenen toplam değer (TVL: Total Value Locked), son 1 aylık zaman diliminde %40’tan fazla artış gösterdi. Ayrıca Messari’den elde edilen güncel verilere göre ağdaki aktif adres sayısı da Nisan ayından bu yana yeniden yükselişe geçti. Söz konusu TVL artışına ilişkin bir açıklama yapan Cardano kurucusu Charles Hoskinson, ağdaki ilerleyen dönemlerde gerçekleşecek güncellemeleri işaret ederek TVL’deki artışın henüz bir başlangıç olduğunu dile getirdi.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Rock’n’Verse Ekibine Ünlü Yağıyor: Pamela Spence ve NFT’ler

Sonrakini Oku

Ethereum (ETH), Solana (SOL) ve Avalanche (AVAX) için 5 Yıllık Tahmin!

Bir Cevap Yazın