Cardano (ADA) CEO’sundan Düşüş Hakkında Yeni Açıklama: “Kriptoya Hoş Geldiniz”

Cardanoyu (ADA) geliştiren IOHK CEO’su ve Cardano ekosisteminin şüphesiz en önemli ismi Charles Hoskinson, yaşanan sert düşüşler sonrasında yeni bir açıklamada bulundu.

Hoskinson, ADA’nın Düşüşünü Yorumladı

Hoskinson, düzenli olarak soru ve cevap etkinlikleri düzenlemesi ile biliniyor ve son etkinliğinde ise tamamen düşüş odaklı sorularla karşı karşıya kalmış gibi gözükmekte. ADA fiyatının tam da düşüş öncesi rekor kırması, birçok ADA yatırımcısının hevesini kursağında bırakmış ve kar satışı yapmalarını engellemiş olabilir.

ADA, 2,5 dolar seviyesine kadar çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdıktan sonra %50’den fazla düşüş yaşadı ve an itibarıyla 1,16 dolarlık birim fiyata sahip. Hoskinson ise bu sert düşüşe rağmen umudunu koruyor ve bu düşüşün sebebini şu cümlelerle ifade ediyor:

“Kripto para sektörüne hoş geldiniz. Kripto para sektörü tam olarak bu şekilde ilerlerler. Yükseleceği gibi düşer de. Bazı çekilmeler beklemeden %900 yükseliş elde edemezsiniz.”

Kripto Para Sektöründeki Düşüşlere “Hazır Olun”

Kripto paraların büyük bir devrim olduğunu ve bunun sadece finansal kazanç olarak görülmemesi gerektiğini ifade eden Hoskinson, fiyat konusunda değişimler yaşanabileceğini de belirtti. Kripto paralara çok fazla bağlılık gösterip hayat boyu yapılan birikimleri buraya aktaranları da eleştiren Hoskinson, bu sektörde düşüşlere hazır olunması gerektiğini belirtti.

Kripto para sektörünün son durumuna bakıldığında ise neredeyse her şeyin %50 ve üzeri değer kaybettiği görülüyor. Bu da kripto para sektöründe düşüşlere hazır olmayan kullanıcıların bile bunu acı bir şekilde tattığını göstermekte.

Ethereum, 2.000 Dolar Altına Çekildi

Elon Musk ile başlayan ve Çin haberleri ile devam eden düşüş, Bitcoin’in 30.000 dolara iğne atması ile geçici süreliğine durmuştu. Şimdi ise Çin içerisinde yaşanan ve olası bir alım satım yasağına işaret eden son gelişmeler, düşüşü hızlandırmakta. Ethereum uzun süreden sonra ilk defa 2.000 doların altına geriledi ve BTC de 33.000 doların altına doğru ilerliyor.

Hoskinson’ın bu uyarısına karşı gönderiye yapılan yorumlara bakıldığında ise yatırımcıların tamamen korkuya kapıldığı görülebilmekte. Kripto para piyasasındaki bu düşüşün ne zaman biteceğini ise şu an için kimsenin bilmediği söylenebilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin (BTC) ve Kripto Paralarda Son Durum: Düşüş Sonunda Bitti mi?

Sonrakini Oku

Bir NBA Ekibi Daha Kripto Para Sektörüne Adım Atmaya Hazırlanıyor

Bir Cevap Yazın