Canaan Creative’in ABD IPO Hedefi 100 Milyon Dolar Olarak Belirlendi!

Bitmain ile arasında ciddi bir rekabet bulunan ve dünyanın en büyük ikinci Bitcoin (BTC) madencilik donanımı üreticisi olarak bilinen Çin merkezli Canaan Creative, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu‘na (SEC) yaptığı ilk halka arz (IPO) başvurusunu güncelledi.

Hedef 100 Milyon Dolar

Yaptığı ilk başvuruda 400 milyon dolarlık hisse senedi satışı yapmayı hedeflediğini açıklayan Canaan Creative, yapılan son değişime göre 9 ile 11 dolarlık fiyattan toplamda 10 milyon ADS satarak 100 milyon dolar toplamayı amaçlamakta. Canaan’ın bu IPO’sunu başarı ile tamamlaması, piyasa değerini 1,6 milyar dolara, kurumsal değerini ise 1,4 milyar dolara çıkartabilir.

Canaan ilginç bir şekilde 2018 yılında Hong Kong Menkul Kıymet Borsası’na yaptığı IPO başvurusunda ise tamı tamına 1,5 milyar dolar hedeflemiş ve hala tam olarak açıklanmayan sebeplerden ötürü IPO’sunu kabul ettirememişti.

2013 yılında kurulan madencilik donanımı devi 30 Eylül 2019 tarihine kadar geçen 12 aylık sürede ise 177 milyon dolarlık satış yaptığını belgeledi. CAN sembolü altında Nasdaq üzerinde listelenmeyi hedefleyen Canaan Creative, Citi, China Renaissance ve CMB International Capital gibi önemli destekçilere de sahip.

Bitmain Boş Durmuyor

Canaan’ın yanı sıra Bitmain’in de gizli bir şekilde IPO başvurusu yapıldığı bilinmekte. Bitmain’in Canaan’a göre daha büyük olmasına rağmen, yaşanan içsel sıkıntılar ve Jihan Wu’nun diğer kurucu ortak Micree Zhan’ı adeta kovması, uzmanlara göre bu IPO’nun asla kabul edilmemesine yol açabilir. 

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin Blok Ödülü Yarılanması ile 20.000 Dolara Çıkabilir!

Sonrakini Oku

Twitter CEO’su Gözünü Afrika Bitcoin Piyasasına Dikti!

Bir Cevap Yazın