California’da İlk Blockchain Kursu Tamamlandı

Cointelegprah’ın haberine göre Santa Barbara’daki California Üniversitesi (UCSB), Blockchain’e ve dağıtık defter teknolojisine odaklanan ilk resmi kursunu tamamladı.

Blockchain Derslerinin Amacı

Yaratıcı Çalışmalar Koleji aracılığıyla bilgisayar bilimi dersi olarak verilen kurs, öğrenciler, profesörler, Blockchain savunucuları ve ilgili kişilerden oluşan kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Blockchain Hızlandırma Vakfı’nın (BAF) isteklerine yanıt olarak oluşturuldu. Kursun amacının, Blockchain teknolojisinin kitlesel benimsenmesini kolaylaştırmak olduğu ifade ediliyor.

UCSB kurucu ortağı, Blockchain ve Blockchain Hızlandırma Vakfı başkanı Cameron Dennis, Blockchain’in üniversite kampüslerinde artan popülaritesine rağmen, UCSB’deki öğrencilerin UCSB toplantılarında Blockchain dışındaki yeni teknolojileri öğrenmek için daha az fırsata sahip olduğunu belirtti. UCSB yönetimi ile sayısız tartışmadan sonra Dennis, üniversiteyi Blockchain üzerine odaklanan bir bilgisayar bilimi kursuna ihtiyaç duyulduğuna ikna ettiğini belirtti ve şu açıklamayı yaptı:

Bu dersle hedefim, radikal meraklı bilgisayar bilimi öğrencilerine, kurumsal yönetimde devrim yaparken toplumun en köklü kurumlarını değiştirebilecek zorlayıcı Blockchain kullanım vakaları hakkında bilgi vermekti.

Blockchain Eğitiminin Önemi

2. Yıllık Coinbase Raporu’na göre, dünyanın en iyi 50 üniversitesinin yüzde 56’sı şu anda Blockchain ile ilgili eğitimler veriyor.

Bunun yanında yapılan açıklamalara göre, UCSB’nin “Merkezi Olmayan Defter Teknolojisi” başlıklı kursu, öğrencilere uzlaşma mekanizmaları, Bitcoin ve Proof of Work, Ethereum Virtual Machine, akıllı sözleşme geliştirme, algoritmik stablecoin’ler, zero-knowledge proofs ve diğer ilgili Blockckchain konuları hakkında bilgi verdi.

Kurs Profesör Murat Karaorman tarafından verilirken, önde gelen şirketlerden önemli konuşmacılar da kursa katıldı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Rakuten Kripto Paralar Adına Bir Adım Daha Attı

Sonrakini Oku

YouTube’dan Kripto Para Yatırımcılarına Kötü Haber!

Bir Cevap Yazın