Büyük Bitcoin Eleştirmeninin Oğlunun Bütün Yatırımı BTC’de!

Ünlü altın savunucusu Peter Schiff çok uzun zamandır ciddi bir Bitcoin eleştirmeni olarak tanınıyor. Ancak görünüşe göre Schiff’in oğlu babası ile aynı fikirde değil. Peter Schiff’in oğlu Spencer Schiff geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamalarda çok küçük miktarda BTC yatırımı olduğunu dile getirmişti. Ancak babasının yaptığı açıklamalara göre artık Spencer Schiff’in bütün yatırımı BTC’de.

Bitcoin Yatırımı

Euro Pacific Capital’in CEO’su ve SchiffGold’un kurucusu olan Peter Schiff’in oğlu Spencer Schiff, Twitter biyografisinde ilgi alanlarının arasında “finans, veri analizi, Avusturya ekonomisi ve özgürlükçülük” olduğunu ifade ediyor.

27 Ağustos 2020’de, 18. doğum gününden iki gün sonra yaptığı açıklamalarda 450 dolarlık BTC yatırımı olduğunu ifade eden Spencer Schiff, Bitcoin’in yatırım portföyünün çok küçük bir kısmını oluşturduğunu ifade etmişti.

Ancak Peter Schiff’in dün yaptığı açıklamalara göre artık oğlunun yatırım portföyünün yüzde yüzü Bitcoin’de ve Spencer Schiff Bitcoin fiyatı ne olursa olsun BTC’lerini HODL’lamayı düşünüyor.

Kripto Dünyasının Yanıtları

Peter Schiff’in bu açıklamalarına kripto para ekosisteminin önemli isimlerinden yanıtlar gecikmedi. Piyasanın popüler isimlerinden Anthony Pompliano, “En azından ailenden biri bu yıl servetini arttıracak.” sözleri ile yanıt verdi.

Peter Schiff, oğlunun kendisinden daha zengin olacağını söyleyen bir kullanıcıyı, “Onu mirasımdan men etmem gerekiyor. Yoksa benim zor kazandığım servetimi Bitcoin’de hiç edecek.” sözleri ile yanıtladı.

Tüm bunlara ek olarak herhangi bir kayba uğraması durumunda oğluna yardım etmeyeceğini ifade eden Schiff, oğlunun hatalarından ders alması gerektiğini belirtti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ethereum (ETH) Fiyatı İçin Yeni Rekor Getirecek 2 Gelişme Belli Oldu

Sonrakini Oku

Elon Musk’ın Dogecoin (DOGE) ve Bitcoin (BTC) Tweetleri Yatırımcılara Kazandırdı mı?

Bir Cevap Yazın