Bütün Piyasa Kırmızı, Bitcoin SV Yeşil!

Kripto para piyasası bu haftaya düşüle başladı. Neredeyse tüm kripto paralar kırmızı bir tablo çiziyor. Lider kripto para Bitcoin de 8.700 dolar seviyelerinden 8.470 dolar seviyelerine kadar geriledi. Yazının yayıma hazırlandığı sırada Bitcoin 8.520 dolar seviyesinden işlem görüyordu.

Bitcoin SV Yükseliyor

Bütün kripto paralar düşüş eğilimi sergilerken piyasa hacmi bakımından sekizinci sırada yer alan Bitcoin SV (BSV) artış eğilimi gösteriyor. Yirmi dört saatlik hareketine baktığımız zaman Bitcoin SVnin yaklaşık olarak %13 oranında yükseldiğini görüyoruz.

Bitcoin SV dün gayet stabil bir tablo çizmişti ve 187 dolar seviyelerinden işlem görüyordu. Bugün Asya piyasalarının açılmasıyla birden artışa geçen kripto para fiyatını 227 dolar seviyesine kadar taşıdı. Sabah saatlerinde fiyat yaklaşık olarak 207 dolar bandına kadar indi. Ancak şu an Bitcoin SV’eki artış sürüyor ve yazının yayıma hazırlandığı sırada 216 dolar seviyesinde seyrediyor.

Sebep Belli Mi?

Şu an için bütün kriptolar düşerken Bitcoin SV’nin fiyatının neden arttığı belli değil. Ancak Craig Wright‘ın Binance hakkında yaptığı çirkin açıklamalar BSV’nin yeniden ilgi görmesine yol aşmış olabilir. Wright, Binance’in kripto parasını yasa dışı işlerde kullandığını iddia etmişti.

Öte yandan Wright’ın açıklamalarının kamuoyunda yayılmaya başlamasının ardından Binance Coin (BNB) düşü eğilimine girdi. Kripto paranın fiyatı dün öğlen saatlerinde 33.70 dolar seviyesinde işlem görüyordu. Bugünse fiyat 31 dolar seviyesine kadar geriledi. BNB yirmi dört saat içinde %3,24’lük bir düşüş sergiledi.

Bunların yanında Bitcoin SV 30 Mayıs tarihinde %93’lük bir artış yakalamış ve ilk ondaki kripto paralar arasına adını yazdırmayı başarmıştı. Bu tarihten önce de Bitcoin SV ard arda ve ani artışlar yaşamıştı. Hatta mayıs ayına 55 dolar seviyelerinden başlayan Bitcoin SV bir ayda fiyatını tam olarak dörde katladı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

3 Milyar Dolarlık Devasa Bitcoin Transferi Paniğe Yol Açtı!

Sonrakini Oku

“Bitcoin 0 ile 500 Dolar Arasına Düşecek”

Bir Cevap Yazın