Burj Khalifa’nın Sahibi, Kendi Token’ini Piyasaya Sürüyor!

Dünyanın en uzun binası olarak bilinen Burj Khalifa‘nın sahibi konumundaki Emaar Group, bu yılın sonlarına doğru kendi kripto para birimi EMR‘yi piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

JPMorgan Tabanlı Token Geliyor

Dubai merkezli emlak ve gayrimenkul grubu Emaar Group’un kripto parasının, JPMorgan’ın blockchain ağı Quorum üzerinde oluşturulacağı belirtilmekte. The Block ile paylaşılan basın açıklamasına göre hizmet tokenleri direkt olarak Emaar tarafından müşterilere çeşitli ödüller vermek ve sadakat programı oluşturmak için kullanılacak.

”EMR token’leri sadece Emaar’ın mülklerinde, otellerinde, e-ticaret platformlarında değil, aynı zamanda diğer kullanıcılarla karşılıklı da kullanılabilecek.”

Emaar Group aynı zamanda Dubai içerisinde devasa alışveriş merkezi Dubai Mall’ın da arkasındaki firma olarak bilinmekte. Emaar ilgili kripto para birimi için hem Android hem de iOS tabanlı bir mobil uygulama da geliştirip bunu piyasaya sürecek. Söz konusu uygulamanın kullanıcılara daha fazla EMR token’i kazanma ve bunları harcama şansı vereceği duyuruldu. Emaar Group buna ek olarak EMR token’lerinin yıl bitiminden önce piyasaya sürülmesini beklediklerini ifade etti.

Emaar Group ilk olarak EMR token planının Mart ayında duyurmuş ve aynı zaman diliminde Avrupa içerisinde bir ilk dijital para arzı yapmak istediklerini de vurgulamıştı. Emaar Group gibi dev bir firmanın kripto para sektörüne girip kullanıcılarına bunu sunacak olması, kesinlikle kripto para sektörünün başladığı günden bu yana inanılmaz bir tanınırlık kazandığının en büyük kanıtlarından birisi konumunda.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Analist: Ethereum Yüzde 20 Düşüş Yaşayabilir!

Sonrakini Oku

Google Rusya Eski Teknoloji Sorumlusu Credits’e Geçti

Bir Cevap Yazın