Bubbletone ve Lingualeo Blockchain İçin Ortaklık Sağladı

Görünüşe bakılırsa 2018 yılı mesajlaşma uygulamalarının blockchaine ve kripto paralara yönlendikleri bir yıl olacak. Blockchain teknolojisini telekomünikasyon sektöründe kullanan Bubbletone markasının sahibi Clementvale Ltd. şirketi bu hafta, online İngilizce öğrenme platformu Lingualeo ile stratejik bir ortaklık sağladıklarını duyurdu.

Sektöründe lider konumda olan Lingualeo’nun yönetim müdürü Vladimir Sirotinsky Bubbletoneekibine danışman olarak katılmayı kabul etti. Mobil iletişim alanında başarısıyla ve tasarladığı mesajlaşma uygulamasıyla sektörde büyük bir ses getiren Bubbletone, platformun blockchain kısmını 2018 Şubat sonlarında başlatmayı planlıyor. Yeni geliştirilen platform sayesinde sektördeki kabiliyetlerini ikiye katlayan Bubbletone, blockchain teknolojisinin bu yönde kullanılmasında sektöre öncülük ediyor.

Telekomünikasyonu blockchain teknolojisiyle daha kaliteli hale getirmeyi başaran platform Bubbletone saniyede 10 bin işlem gerçekleştirebilecek bir kapasiteye ulaşmayı hedefliyor. Akıllı kontratlardan faydalanan proje, mobil şebeke operatörlerine ve kullanıcılara aracı kuruluşları ortadan kaldırma imkanı sağlıyor.

Ayrıca platform tarafından sağlanan ağ dahilinde her boyuttaki hizmet sağlayıcılarına tarifelerini yayınlama olanağı veriliyor. Böylece küçük telekomünikasyon  şirketleri, karmaşık sistem entegrasyonu süreciyle ve altyapı meseleleriyle uğraşmak zorunda kalmadan piyasaya girebilecekler. Platform tarafından verilen bu olanağı sektöre can getirecek bir yenilik olarak yorumlamak yanlış olmayacaktır.

Bubbletone platformunun bir diğer amacı ise kullanıcılarına müzik indirebilme, online kaynaklara ve öğrenme programları gibi diğer uygulamalara doğrudan erişebilme hizmetlerini sağlamak. Lingualeo ile gerçekleştirilen stratejik ortaklık sayesinde amaçlarını gerçekleştirmeye bir adım daha yaklaşan platform gücüne güç katıyor.

Bubbletone 20 Mart 2018 tarihinde başlatacağı ICO’sunun hazırlıklarına hız kesmeden devam ediyor. Bubbletone, İrlanda merkezli bir şirket olan Clementvale Ltd. ait bir marka olarak biliniyor. Platform ayrıca kripto paralara ve blockchain teknolojisine öncülük edecek ekosistemler inşa etmek için kurulan Kripto Vadi Birliği’nin bir üyesi. Bonus olanaklarından faydalanmak ve projeye yatırım yapmak için platformun web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Devlet Destekli Kripto Para Petro Ön Satışa Çıktı!

Sonrakini Oku

ABD’de Gündem Kripto Paralar

Bir Cevap Yazın