Bu Tweet, XRP Yatırımcılarını Sinirlendirdi: Satış Vakti Geldi mi?

XRP, son 24 saat içerisinde en çok yükselen kripto para birimlerinden birisi konumunda. Piyasanın Coinbase haberi ile yaşadığı hareketliliğe eşlik eden XRP, 2021’nin rekorunu 1,95 dolara kadar taşısa da Ripple ekibinden bir kişinin tweeti yatırımcıları kızdırdı.

XRP Fiyatı 2 Doları Zorluyor

XRP fiyatı henüz tüm zamanların rekorunu kırmasa da buna oldukça yaklaşarak 2 dolar direncini test etti. XRP fiyatının kısa sürede %200 ve üzeri yükseliş elde etmesi ise rekor bir hacim ile mümkün oldu. XRP’nin neredeyse 3 yıl boyunca ziyaret etmediği dirençleri tekrar ziyaret etmesi yatırımcıları sevindirip heyecanlandırsa da Ripple CTO’su son açıklaması ile herkesin hevesini kursağında bırakmış gibi algılandı.

Ripple ekosisteminde CEO Garlinghouse sonrasında en çok saygı duyulan isimlerden olan David Schwartz, son tweeti nedeniyle çok fazla tepki çekti. Schwartz, bu tweetini atmadan önce bunun aslında ne kadar çok eleştirileceğinin farkında olduğunu da ilk cümlesi ile ortaya koydu. Ünlü CTO yine de bu uyarıyı yaparak XRP yatırımcılarının aleyhine olabilecek bir durumu engellemeye çalışmış gibi gözüküyor.

Schwartz, XRP Yatırımcılarını Uyardı

Schwartz konu hakkında yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

“Bu muhtemelen şimdiye kadarki en az popüler tweetim olacak ancak eğer hayatınızı değiştirecek miktarlarda kripto para yatırımına sahipseniz, lütfen riskinizi ve bunlara maruz kalma oranınızı azaltmak için biraz zaman ayırın ve bunları satmayı ciddi bir şekilde düşünün. Bu açıklamam kripto para piyasasının ne yöne gideceğine dair bir öngörü değil. “

Schwartz’ın bu açıklaması aslında “top signal” olarak algılandı. Zirveye ulaşıldığına ve yakında düşüş yaşanacağına işaret eden bu açıklamanın tam da XRP rekor kırarken gelmesi ise yatırımcıları öfkelendirdi.

XRP Yatırımcıları Tepkili

Ripple ekosisteminin önemli isimlerinden Leonidas Hadjiloizou ise buna tepki göstererek BTC ve ETH tüm zamanların rekorunu kırarken sessiz olan ismin, XRP rekor kırarken konuşmasını eleştirdi. Leonidas, 3 yıldır XRP tuttuğunu ve birçok yatırımcının kendisi gibi olduğunu vurgulayarak, Ripple ekibinden üst düzey birisinin tam da rekor kırılırken böyle bir açıklama yapmasını talihsizlik olarak gördüğünü ifade etti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Morgan Stanley Raporu: CBDC’ler Kripto Paralara Tehdit Oluşturmuyor

Sonrakini Oku

Kripto Para Piyasasındaki Düşüşün Sebebi Ne? Bu Tweet, Her Şeyi Başlatmış Olabilir

Bir Cevap Yazın