Bu Şaka Coin’in Arzı Son 24 Saatte Giderek Artıyor!

Meme Tokenların öncüsü ve fiyat değerine göre en yükseği olan Dogecoin (DOGE), hem Elon Musk’ın desteği hem de dev yatırımcılar olarak bilinen balinaların stokları sayesinde son 24 saatte daha aktif hale geldi. Ünlü bir kripto analist firması olan IntoTheBlock, DOGE tutan adres sayısının 3,89 milyona ulaştığını söylüyor. Ayrıca balinalar da 287 milyon Dogecoin tokenı ellerinde tutuyor ve arzının artmasını sağlıyor.

Balinalar ve Şaka Coin

Cüzdan sayısı net bir şekilde ilgili kripto para biriminin fiyatını etkilemiyor. Başka bir deyişle DOGE tutan cüzdanların tümü için piyasayı etkileyecek kadar büyük adresler denilemiyor. Ancak cüzdan sayısı, genel anlamda bir büyümeye sebebiyet veriyor ve uzun vadede alımların işareti olabiliyor.

Öte yandan balinalar yönünü şaka coinlere çeviriyor ve balina hareketlerini izleyen bir firma olan WhaleStats, en iyi 100 Binance Smart Chain (BSC) balinasının tercih ettiği on kripto para birimi arasında DOGE’nin de bulunduğunu söylüyor. Cüzdanlarında DOGE tutan balinalar, 237 milyon token kadar DOGE tutuyor ki bu da yaklaşık 33 milyon dolara denk geliyor. Bu yazı yazılırken ise DOGE, 0,114 dolardan işlem görüyor.

Musk’ın DOGE’ye Etkisi

Bununla birlikte Tesla CEO’su Elon Musk da elindeki kripto paraları satmayacağını açıkladıktan sonra DOGE’nin fiyatı bir anda %9’dan fazla artmıştı ancak DOGE bu yükselişi sürdüremedi ve %1’e yakın yükseliş seyrediyor. Genel anlamda DOGE, kısa vadeli hareketleriyle toparlanma gösteriyor. Ve diğer altcoinlere oranla DOGE, yatırımcılar tarafından satın alma döngüsü ve birikim süreci yaşıyor.

IntoTheBlock, Dogecoin biriktiren balinaların işlem sayılarında %81’e yakın artış olduğunu ve hatta bunun çoğunun son 24 saatte yapıldığını bildiriyor. Bu ani artış ile uzmanlar, daha yüksek aktivitilerin DOGE tokenını bekleyebileceğini belirtiyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

NFT’lerde Vergi Dönemi Başlıyor! Bu Ülkeden İlk Açıklama Geldi

Sonrakini Oku

Thodex Davasından Şok Gelişme: Paralar Geri Verilecek mi?

Bir Cevap Yazın