Bu Popüler Altcoin Artık Sektörün Ünlü Bu Borsasında Listenecek!

Tyler ve Cameron Winklevoss ikizleri tarafından yönetilen kripto para borsası Gemini, Solana’nın kendi adını taşıyan akıllı sözleşme blockchain platformunun yerel tokenı Solana’nın (SOL) artık Gemini’de listeleneceğini duyurdu. Artık bu gelişmeyle beraber SOL yatırımcıları Gemini borsasında SOL stoklayabilir veya diğer yatırımcılar tarafından satın alınabilir.

Gemini’nin Önemi

Gemini’nin yaptığı resmi açıklamaya göre, platformda ABD doları (USD), İngiliz Sterlini (GBT), Euro (EUR), Kanada Doları (CAD), Avustralya Doları (AUD), Hong Kong Doları (HKD) ve Singapur Doları (SGD) ile SOL arasında takas sağlanabilecek ve yeni satın alımlar yapılabilecek.

Gemini, müşterilerinin dijital varlıkların satın alınmasına, satılmasına ve saklamasına olanak sağlayan kripto para borsası olarak biliniyor. 2014’te New York’ta kurulan bu borsa, kripto sektöründe en popüler olan borsalardan biri olmakla beraber, bir güven şirketi olarak lanse ediliyor. Ayrıca Gemini, Haziran 2016’da dünyanın ilk lisanslı Ethereum (ETH) borsası olarak da adından söz ettirmişti. Birçok ülkede en çok kullanılan borsalardan biri olan Gemini, en çok da transfer kolaylığı yüzünden tercih ediliyor. Bunlara ek olarak Gemini, Aralık 2017’de Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri başlatarak, bu konuda sektörün ilki olmayı da başarıyor.

Solana Güncel Durum

Öte yandan, kripto para birimleri için belirsizlikler dolu bir Şubat ayı geçirildikten sonra Solana (SOL), volatiliteli bir ay geçirmişti ve yer yer 100 doların üzerine çıkarak yer yer ise 80 dolara kadar inerek genel piyasanın durumunu takip etmişti. Bu yazı yazılırken ise Solana (SOL), son 24 saatte %8,39’luk bir artışla 98,40 dolardan işlem görüyor.

Gerek metaverse evreni ile sürekli olarak ilişkili olması, gerekse birçok yatırımcının gözdesi olmasıyla Solana’nın benimsenmesi giderek artıyor. Uzmanlar Mart ayı için Rusya-Ukrayna savaşı ve FED’in Mart faiz açıklamaları nedeniyle belirsizlik öngörse de yatırımcılar, Solana’nın giderek artacağını ve sektörün parlayan yıldızlarından olmaya devam edeceğini düşünüyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Uluslararası Kriz Devam Ediyor: Bitcoin, Bu Fiat Para Birimi İle Büyük Rekabete Girdi!

Sonrakini Oku

ABD Hazine Bakanlığı Devrede: Kripto Para Birimleri de Yaptırımların Kapsamında!

Bir Cevap Yazın