Bu Play To Earn Altcoin’lere Dikkat: 2022’de Mutlaka Takip Edin!

Play to earn oyunlar şu anda kripto para ekosisteminde oldukça popüler. Çünkü daha önceden oyunlar sadece firmalara kazandırırken artık play to earn oyunlar sayesinde oyuncular da oldukça iyi kazançlar elde edebiliyor. BeinCrypto analistleri de 2022 yılında takip edilmesi gerektiğini düşündükleri 5 play to earn oyununu derledi.

Axie Infinity (AXS)

Analistlerin değindiği ilk oyun olan  Axie Infinity, oyuncuların kontrolde olduğu, blockchain tabanlı bir ticaret ve savaş oyunu olarak tanımlanabilir. Aslında Axie Infinity, kısmen Pokemon’a benziyor ve oyunda Axie adı verilen yaratıklar kullanılıyor.

Buna ek olarak 2D bir oyun olmasına rağmen, Axie oyunlardan, araziden, arsadan, çiftliklerden, iksir dükkanlarından oluşan karmaşık bir metaverse olarak nitelendiriliyor. Axie Infinity’nin milyarlarca dolarlık ekonomisinde çalışan 3 dijital varlık bulunuyor: Oyunda kullanılan bir token olan Smooth Love Potion (SLP), oyunun temel ekonomisini oluşturan NFT’ler ve Axie Inftinity’nin kendi kirpto para birimi olan AXS.

Analistler AXS’in ve Axie Infinity’nin geleceğinin oldukça parlak olduğunu ifade ediyor. AXS yazının kaleme alındığı an itibari ile 51 dolar bandında işlem görüyor.

DeFi Kingdoms (JEWEL)

Pek çok analist DeFi Kingdoms (JEWEL)’ın 2022 yılında büyük bir çıkış yakalayacağını düşünüyor. Harmony’de kullanıcılar ile buluşturulan JEWEL token’ı, oyundaki Kahramanlar ve Krallıklar gibi faydalı öğeleri, benzersiz NFT’leri ve ayrıca çeşitli oyun içi öğeleri satın almak için kullanılıyor. Ancak token sadece oyun içinde kullanılmıyor, aynı zamanda kullanıcılar JEWEL’ı staking için de kullanabiliyor. Ayrıca JEWEL bit yönetim token’ı ve token sahipleri, proje ile alınacak kararlarda söz hakkına sahip olacaklar.

Yol haritasının oldukça etkileyici olduğunu dile getiren analistler JEWEL’in 2022 yılında mutlaka takibe alınması gerektiğini ifade ediyor. JEWEL yazının kaleme alındığı an itibari ile 5 dolardan işlem görüyor.

Gods Unchained (GODS)

Gods Unchained, oyunculara oyun içi öğelerin gerçek sahipliğini veren, ücretsiz bir taktik kart oyunu olarak tanımlanabilir. Magic The Gathering: Arena’nın eski oyun direktörü tarafından yönetilen oyun, rekabetçi oyuna odaklanıyor.

Öte yandan Gods Unchained’de oyuncular dijital eşyalarının sahipliğini tamamen ellerinde bulunduruyor ve bu da onlara kartlarını istedikleri şekilde takas etme, satma ve kullanma özgürlüğü veriyor. GODS yazının yayına hazırlandığı sırada 1,2 dolardan işlem görüyor.

Guild of Guardians (GOG)

Guild of Guardians, Immutable X üzerinde çok oyunculu bir fantezi aksiyon RPG oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Oyunun vizyonu, oyuncuların bir dizi guardian toplayabileceği ve bu süreçte ödüller kazanabileceği dünyanın en popüler RPG’si olmak. Yapılan açıklamalara göre oyun mobil cihazlarda da erişilebilir olacak ve bu fonksiyon 2022’de etkinleştirilecek.

Analistler play to earn meraklılarının projeyi mutlaka takip etmesi gerektiğini düşünüyor ve GOG yazının kaleme alındığı an itibari ile 0,44 dolardan işlem görüyor.

The Sandbox (SAND)

The Sandbox aslında artık tüm kripto para meraklıları tarafından yakından tanınıyor. Resmi whitepaper’a göre, Sandbox platformunun ana görevi, blok zincir teknolojisini ana akım oyunlara başarılı bir şekilde tanıtmak. Platform, kullanıcıların aynı anda hem içerik oluşturucu hem de oyuncu olmalarını sağlayan yaratıcı bir play to earn modelini kolaylaştırmaya odaklanıyor. Platformun kripto para birimi SAND ise yazının yayına hazırlandığı sırada 3 dolardan işlem görüyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ünlü Hacker Grubu Rusya’ya Karşı Yeni Strateji Uyguluyor! Tank Karşılığı Bitcoin (BTC)

Sonrakini Oku

Kripto Para Yaptırımları Yeniden Gündemde: Coinbase’in CEO’sundan Yeni Açıklama Geldi!

Bir Cevap Yazın