Bu Meme Token Milyonlarca Yakılıyor: Fiyatına Etkisi Olacak mı?

Shiba Inu (SHIB), geçen hafta ortalama %17 düşüş göstermişti. Bu düşüş yaşanırken, SHIB severler aralıklı olarak SHIB tokenı yakmaya devam ediyor. Bir SHIB tokenı yakma izleme hizmeti olan Shibburn, son 24 saatte 21.7 milyon SHIB’in kilitli cüzdana gönderildiğini raporluyor. Ayrıca SHIB yakmayı sevmesiyle bilinen başka bir platform da 6,5 milyon SHIB tokenı yaktıklarını bildiriyor. Bunlar sürerken Shiba Inu’nun fiyatı yaklaşık %17 değer kaybetmişti. Böylece totalde son 24 saatte 29 milyon SHIB yakılarak, arzdan kaldırıldı.

SHIB Yakma Operasyonları

Shibburn, son 24 saatte 21.731.142 SHIB tokenının arzdan kaldırıldığını paylaştıktan sonra son iki saat içinde tekrardan 1.882.892 SHIB tokenının daha arzdan kaldırıldığını bildiriyor. Tekrar kullanılmamak üzere kilitli cüzdanlara gönderilen bu SHIB’ler, totalde 12 işlemle transfer edildi. Shibburn platformu, etherscan platformundan SHIB yakma işlemlerini takibe alıyor ve topladığı verilerin kolayca erişilebilmesi adına bunları paylaşıyor.

Bunlara ek olarak bir başka SHIB yakmayı seven ekip de 6,5 milyon SHIB yaktıklarını iletiyor. Geçen hafta SHIB yakmayı severler, 152,4 milyon SHIB yakmışlardı. BU SHIB’ler ‘’hell’’ isimli bir kilitli cüzdana taşınmış ve arzdan kaldırılmıştı.

Balinalar Fırsatları Kolluyor

Öte yandan iki büyük Ethereum (ETH) balinası da toplamda 105,8 milyar Shiba Inu satın aldı. Bu veriler, balina etkileşimlerinin verilerini toplayan bir platform olan WhaleStats’ten bildirilirken WhaleStats bu balinaların 1. ve 12. sırada yer alan balinalar olduğunu da belirtiyor. Fırsat kollamaları ile meşhur olan bu dev yatırımcılar SHIB’in fiyatı düştüğü sırada stoklamalarını yaptılar.

Belli kripto para birimini yakma işlemleri sonrası ilgili kriptonun değeri artması bekleniyor. Piyasa volatilitesi ve diğer etmenler de göz önüne alındığında birçok senaryo oluşabilir. SHIB’in birçok dijital proje ve ortaklıklarla popülaritesi giderek artıyor. Yakma partileri de fiyatında canlandırma sağlıyor ve SHIB severler, SHIB’in yıldızının daha da parlayacağını düşünüyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Rusya’ya Bir Darbe de Kripto Borsasından: Yasaklamalar Başladı!

Sonrakini Oku

Uluslararası Kriz Devam Ediyor: Bitcoin, Bu Fiat Para Birimi İle Büyük Rekabete Girdi!

Bir Cevap Yazın